sempati- anaokulları reklam
21 Mayıs 2019 Salı
Anasayfa > ZONGULDAK GÜNDEM > BAŞKAN AKDEMİR: “GAZETECİ-YAZAR UĞUR MUMCU’YU SAYGI İLE ANIYORUZ”

BAŞKAN AKDEMİR: “GAZETECİ-YAZAR UĞUR MUMCU’YU SAYGI İLE ANIYORUZ”

24.01.2019 09:44 12 14 16 18 yazdır
Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, 24 Ocak 1993 tarihinde arabasına bomba yerleştirilerek suikast sonucu hayatını kaybeden Araştırmacı-Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’nun 26’inci ölüm yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.
BAŞKAN AKDEMİR: “GAZETECİ-YAZAR UĞUR MUMCU’YU SAYGI İLE ANIYORUZ”

Başkan Akdemir, “Uğur Mumcu, demokrasi ve adalet için mücadele eden aydınlarımızdan birisiydi. Bir fikir insanının haince suikasta uğraması hiçbir şekilde kabul edilemez. Kalemini sadece kendi doğrularını ve gördüğü gerçekleri yazmak için kullanmış, barış, demokrasi, adalet, özgürlükler, emek için mücadele vermiş, hayatı pahasına da olsa doğruları söylemekten geri durmamış, Laik Cumhuriyetin, Atatürk Devrimlerinin, yara almaması için suikast sonucu yaşamını yitirmiştir. Mumcu, ‘bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz’ diyordu. Bu yüzden çok okuyan, araştıran, sorgulayan, belgeleriyle konuşan biriydi.  Bu acı olayın arkasındaki sorumluların biran önce ortaya çıkarılması ve vicdanların temizlenmesi gerekmektedir.

             Bu ülkenin önemli değerlerini aydınlarını asla unutmayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Uğur Mumcu olmak üzere bu uğurda yaşamını yitiren tüm aydınlarımızı saygıyla anıyorum.”

          

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri