sempati- anaokulları reklam
17 Haziran 2019 Pazartesi
Anasayfa > RÖPÖRTAJ > “BEN ÇOK HEVESLİYİM, YAPABİLECEĞİME İNANCIM TAM”

“BEN ÇOK HEVESLİYİM, YAPABİLECEĞİME İNANCIM TAM”

26.03.2019 13:42 12 14 16 18 yazdır
İyi Parti Kilimli Belediye Başkan Adayı Erdinç Kargidan, Kilimli’nin sorunlarını dile getirerek, çözüm önerileri konusunda bütün siyasi parti ilçe başkanları, muhtarlar olmak üzere herkesin fikrini almaya hazır olduğunu belirtti. • Sonuç çözüme gidecekse
“BEN ÇOK HEVESLİYİM, YAPABİLECEĞİME İNANCIM TAM”

“5 YILDIR DERSİME ÇALIŞIYORUM”

Biz Kilimli’nin ilçe olduğunun halen daha farkına varamadık. Bir tam yerel yönetim belediye başkanlığı dönemi yaşıyoruz bir de ilçe olduğumuzda bir önceki belediye başkanlığı dönemini yaşıyoruz. İnsanlarımız beni tercih ederse ben bunu aşacağım. Hevesimin en çok oluşu Kilimli’de ki tüm muhtarlarla beraber ilçe koordinasyon toplantılarında bir araya gelebildiğimiz bir dönemi yaşamak istiyorum. Kurtköy’de bir sıkıntı olursa Belediye Başkanı koltuğunda oturmayacak. Gelik’te, Kırat’ta, Ayiçi’nde bir sorun oluyorsa o belediye başkanının da sıkıntısı olacak. Ama biz böyle herkesi kendi haline bir bıraktık. Ben Kilimli’nin sorunlarını anlatıp önce bu süreçten çıkmak istiyorum. 31 Mart günü inşallah bu sorunları görüp beni Kilimli Belediye Başkanlığı’na tercih ederler. Kilimli’de 6 ana sorunumuz var. Ben dersime 5 yıldır çalışıyorum. Birinci sorunumuz idare. Yani yönetim sorunu. İmar ve çarpık yapılaşma, Çevre düzenlemesi ve temizlik üçüncü sorunumuz. Sosyal kültürel ve sanatsal sorunlar bizim dördüncü sorunumuz. Bizim teknik sorunlarımız beşinci sorunumuz. Altıncı sorunumuz ise işsizlik sorunumuz.

“KİLİMLİ İNSANI KÖTÜ OLANI GÖRÜYOR, GELECEK UFKUYLA BANA SARILIYOR”

Kilimli’de sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmayacağız. Çok hızlı bir şekilde insanlarımızın da teveccühünü alarak süreci devam ettiriyoruz. Ben Kilimli’de sorunları biliyorum.  Bu yol meşakkatli bir yol. Ben bu yola 2009 yılında çıktım o yüzden biliyorum. İnsanlar o zaman bana dur dediler ben şimdi yeniden çıktım. O yüzden beni tanıyorlar. Bu nedenle ben insanlara doğruları söylüyorum, anlatmaya çalışıyorum. Kilimlide ki sorunlar çok gülerek anlatılacak şeyler değil. Sahiller kötü, Pazar yeri kötü, park-bahçe kötü, caddeler kötü. Kilimlide yaşayan insanlarımızda bunu görüyor şimdi gelecek ufkuyla da sarılıyorlar.

“BEN ÖNCE KİLİMLİ’YE NELER YAPABİLECEĞİME İNANDIM”

Ben ilk önce Kilimli’nin bütçesi ile neler yapabileceğime kendimi inandırdım. İnsanlara da sadece onları anlatacağım. İnşallah emeklerimizin karşılığını alırız. Kilimli çok geride kaldı, hizmet çok geç kaldı. Kilimli çok geriye gitti. Park bahçe kötü diyorken, ülkemizdeki ekonomik sıkıntı ile beraber esnafın da hali kötü. Kilimli’de kanalizasyon denize akıyor. En güzel sitelerin arasından açıktan kanalizasyon geliyor. Ben plajı yaparım demekle olmuyor. Kilimli’de yiğit bir belediye başkanı olacaksa önce orayı emniyet şeridi ile güvenli hale alacak. Ben oğlumu denize sokmuyorum, Kilimli’de ki her çocuk benim çocuğumdur, onları da denize sokmayacağım. Ben o çocukları kanalizasyonu bitirene kadar gerekirse belediyenin olanakları ile temiz denizlere taşıyacağım. Kimse demiyor ki ‘Hayır kanalizasyon denize akmıyor’ ama herkes suskun. Bunları birinin acilen halletmesi gerekiyor.

“HİZMET YOLU KÜLLİYEDEN GEÇERSE GİDECEĞİM, KOVARLARSA BACASINDAN GİRECEĞİM”

Ben çok hevesliyim. İlçe başkanları gelsin ben onlarsız bir meclis bile yapmayacağım. Benim ne kadar söz hakkım varsa, İyi Parti İlçe Başkanının, Ak Parti İlçe Başkanının, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanının sözü olacak. Bizim çekişecek, siyasi parti ayrıştırması yapacak vaktimiz yok. Kilimli’de çok sorun var. Kanalizasyon sorunu çözülecekse gerekirse çekileceğiz kenara. Bunun yolu külliyeden geçiyorsa söz ben külliyeye de gideceğim. Kovarlarsa bacasından gireceğim. Yürekli ilçe başkanlarına, yürekli muhtarlara ihtiyacımız var. Ben çözüm önerileri için varım. Biz kimseyi orada tartmayacağız. Sadece çözüm, çözüm, çözüm. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri