sempati- anaokulları reklam
23 Temmuz 2019 Salı
Anasayfa > Roportajlar > “Bırakın sizin için biz çalışalım”
“Bırakın sizin için biz çalışalım”

“Bırakın sizin için biz çalışalım”

17.07.2018 16:51 12 14 16 18 yazdır
Zonguldak’ta 15 yılı aşkın nakliyat sektöründe öncü firma olmayı başaran Büşra Nakliyat sahibi Abdurrahman Turan, kuruluş amaçları, hedefleri ve sektörün içinde bulunduğu durum hakkında Alternatif’e bilgiler verdi.

·         Kaskolu araçları ile nakliyat sigortası çatısı altında evden eve eşyaları güvenle taşıyan Büşra Nakliyat, müşteri talebine göre hizmet vermeyi ve müşteri memnuniyetini prensip edindi.,

·         Sektörde haksız rekabet yapan belgesiz, merdiven altı firmaların bile olduğunun altını çizen Büşra Nakliyat sahibi Abdurrahman Turan, müşterilerin yaptığı tercihe saygı duyduklarını belirterek, müşterilerin nakliyecilik konusunda bilgilendirilmesi, tercihlerini de ona göre yapmaları gerektiğini belirtti.

Şirketinizden bahseder misiniz?

Firmamız Zonguldak Büşra Nakliyat adı altın da 15 senedir siz Zonguldak halkına gerek şehir dışından gelen vatandaşlarımıza kaliteli güvenilir hizmet anlayışı ile evden eve nakliyat asansörlü nakliyat şehir içi nakliyat şehirler arası nakliyat ve emlak hizmeti sunmaktayız.

Siz keyfinize bakarken Zonguldak Büşra nakliyat gerekli bütün işlemleri evden eve nakliyat işinizi yapmaktadır. Sabah saatlerinde başlayan evden eve nakliyat işlemleri gün bitmeden sonlanmaktadır. Şehirler arası taşımalarda ise gidilecek kilometreye göre süre değişmektedir. Zonguldak evden eve nakliyat fiyatları için bizi arayınız. Evden eve nakliyat fiyatı isterken mutlaka expertiz hizmeti isteyin. Nedeni telefonda aldığınız nakliyat fiyatları sabit değildir. Gelen firma personeli ev eşyalarınızı yerinde görür ve taşıma işlemi ile gerekli bilgileri tarafınıza bildirir.

“NAKLİYAT SİGORTAMIZ VARDIR”

Zonguldak Sigortalı Nakliyat sisteminde Kurumsal ve Kişisel eşya transferleriniz sorunsuz gerçekleştirilir. Evden eve taşımacılığın çok yaygın hale gelmesiyle birlikte firmaların müşterilerine karşı olan sorumlulukları da artmaya başladı. Bunun en iyi örneği olarak son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan sigortalı nakliyatı örnek gösterebiliriz. Nakliyat Sigortası yolda olabilecek kaza, yanma, çalınma gibi durumlarda nakliyat sigortası devreye girmektedir.

“YETKİ BELGESİ VE İZİN BELGESİNE SAHİBİZ”

K3 yetki belgesi için başvuranların, ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş eşya taşımaya mahsus özmal birim taşıtlarla en az 30 ton taşıma kapasitesine ve 5.000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olmaları şarttır. Bu şartları tamamlamış nakliye firmaları K3 belgesi almaya hak kazanmıştır. K3 belgesi sahipler sadece kendilerine ait olan özmal araçlarını kullanabilirler. K3 türü yetki belgesi sahipleri; eşya taşımalarında eşyaların teslim alınma adresi ile teslim etme adresleri arasında makul bir taşıma ve teslimat süresi taahhüdünde bulunmak ve taahhüt ettikleri süre içinde eşyayı yerine ve alıcısına ulaştırmakla yükümlüdürler. Firmamız Zonguldak Büşra nakliyat gerekli tüm yetki belgesi ve izin belgesine sahiptir.

“SADECE EV DEĞİL, OFİS-BÜRO-DERSHANE-BANKA TAŞIMACILIĞI DA YAPMAKTAYIZ”

Şirketimiz sizlere Zonguldak ve ilçelerinde Büro-Ofis -Dershane-Banka- Taşıma- hizmeti sunmaktadır. Ofis ve ofis taşıma hizmeti verdiğimiz fert ve kuruluşların gizliliklerine ve özel bilgilerinin korunmasına özen göstermek ana prensibimizdir. Siz değerli ziyaretçilerimizin beklentilerini karşılamak için Zonguldak nakliyat, Avrupa standartlarında ofis taşıma sistemi geliştirmiştir. Amacımız sizleri en iyi şekilde yeni çalışma ortamınıza hazır hale getirmektir.

“FUAR TAŞIMACILIĞI DA BİZİM İŞİMİZ”

Zonguldak nakliyat evden eve nakliyat ve ofis taşıma sektöründe lider olduğu gibi fuar stand kongre sergi ve benzeri işlerinizde sizlere en hızlı en ekonomik ve en güvenilir taşımacılık hizmeti sunmaktadır. Türkiye’nin her yerinde yapacağınız kongre fuar gezi seminer ve benzeri işleriniz için Zonguldak Nakliyat’ı aramanız yeterlidir eşyalarınız iş yeriniz den alınıp fuar merkezine sorunsuz teslimi ve fuar bitimin de eşyaların tekrar toparlanıp yeniden teslimi için her türlü çalışma firmamız tarafından yapılmaktadır. Yurtdışın da düzenlenen herhangi bir fuara katılan firmaların, ilgili fuarda sergileyecekleri malzemenin kendilerinden alınıp, gerekli gümrük işlemleri yapılarak fuarın yapılacağı ülkeye nakliyesi ve katılımcı firmanın standına konulması, fuarın sona ermesiyle de aynı malzemenin Türkiye’ye geri getirilip firmaya teslimini kapsamaktadır. Yurtdışı fuar taşımaları, ayrıntılı bir planlama, titiz bir operasyon çalışması, dikkatli bir zamanlama ile sizlere zamanın da teslimat imkânı sağlıyoruz. Bu sayede taşıma günü yaşanabilecek bütün sıkıntılar ortadan kalkmış olur. Zonguldak Büşra Nakliyat sözleşmeli  evden eve nakliyat yapmaktadır.

Çaycuma’da bir şubemiz var. Orada iki aracımız var, Zonguldak’ta iki aracımız var. 8 kata kadar hizmet verebilen asansörümüz var. Zaten asansörlü taşımacılık yapıyoruz. Expertiz aracımız var. 2 tane de oto kiralamada aracımız var. Bizi taşımacılık için tercih eden müşterilerimize önce experimiz gidiyor, inceleme yapıyor. Müşterilerimizin neler istediğini not alıyor. Biz müşterilerimizin talebine göre hizmet veriyoruz.

Personelinizle ilişkiniz nasıl, sizce patron eleman ilişkisi nasıl olmalı?

Ben çalışanlarımla arkadaş gibi olmayı tercih ederim. Çünkü benim işimde benim şerefimi gururumu benim elemanlarım taşıyor. Benim elemanlarım müşterilerimize ne kadar saygı duyarsa, müşterilerimizde bana o kadar saygı duyuyor. Benim elemanlarım müşteriye ne kadar saygısızlık yaparsa müşterilerimizde bize o kadar saygısızlık yapıyor. Elemanında yokken, biz cebimizdekini rahat rahat yiyip içemeyiz. Biz bizde bir gün bile çalışan personelin ailesinin sağlık sorunu ile bir sene ilgilenen bir şirketiz.

Müşterilerinizin size bakışı nasıl, müşteriden beklentileriniz nelerdir?

Her şey karşılıklı diyalog istiyor. Ben müşterilerimizden çalışanlarımıza değer vermesini istiyorum. İnsanları yaptığı işe göre değerlendirmesinler. Bizi taşımacıyız diye hamal gözüyle görmesin. Hamallık bile küçümsenecek bir iş değil. Kimsenin kimseyi hakir görmeye hakkı yok. Herkes okuyup doktor olsa ne olacak. Simitçi simit satmasa, simit yiyemeyiz, biz bu işi yapmasak taşımacılık zorlaşır. Herkes mesleğini yapıyor. Müşterilerimiz biz evlerine gidince küçük görmesinler. Bazen bizim personellerimizde de cahillik oluyor. Ev sahibine selam bile vermeden paldır güldür işini yapan personelimiz de oluyor. Onları biz zamanla eğitiyoruz. Her şey diyalog ama bazı müşterilerimiz var, bize nakliyatı bırakalım dedirtiyorlar. Ama bizim için bunlar önemli değil. Zaten zoru başarırsan, öbür müşterinin derdinden anlarsın. Biz zor müşteriye de gidiyoruz. Müşteri titizse bizde titiziz, müşteri zorsa biz de zoruz. Hiçbir zaman kolayına kaçmıyoruz. Bizim felsefemiz şu; “Müşterimiz velinimetimizdir. Müşterimiz ne derse biz yapacağız”. Sloganımız da “Bırakın sizin için biz çalışalım”

Rekabete nasıl bakıyorsunuz?

Normal şartlarda şu an 1000-1500TL’ye taşımacılığın yapılması lazım. Ama bazıları 700’e yapıyor. Vergisi yok, devlete bir sorumluluğu yok, sigortalı işçisi yok, arabada kasko yok, eşyada sigorta yok. Gidiyor müşteriye 700 fiyat veriyor, iş yaptım diyor. Ama bizim sigortamız, araçlarımızda kaskolar, eşya sigortamız var, biz vergi mükellefimiz. Biz sorumluluğu üzerimize almışız, onda sorumluluk yok, fiyat kırıyor. Bu tarz kişiler müşterinin eşyası kırılmış yenisini almıyor, vermeseydiniz bize diyebiliyor. Eşya kırılabilir, çizilebilir. Önemli olan bu tür kazalarda müşterinin zararını da karşılamayı kabullenmek. Bizi başka firmalar ilgilendirmiyor. Biz sorumluluğumuzun farkındayız, taşıdığımız eşyanın her türlü arkasındayız. Biz sözleşme yaptığımız zaman eşyayı yerine teslim edene kadar eşya müşterinin değil, bizim mantığı ile işimizi yaparız. Kendi eşyamızı nasıl taşırsak, müşterilerimizinkini de aynı şekilde taşırız. Kendi prensiplerimiz var, kendi müşteri portföyümüz var, işimizi en iyi şekilde yaptığımıza inanıyoruz, diğer firmalar bizi bağlamıyor. Ben hiçbir zaman başka bir firmayı müşterilerine kötülemem. Yapılan tercih müşterinin tercihidir, saygı duyarım. Hiçbir zaman kendimi öne çıkarmak için başkalarını kötüleyip, aşağılamam. Benim çevremdeki insanlar benden üstün olsun. Çünkü benim yastığa başımı koyduğumda vicdanen rahat olmam lazım.

İnsan ilişkileriniz nasıl? Hizmet sektöründe bu ilişkiler nasıl olmalı?

İnsan ilişkilerimin güçlü olduğuna inanıyorum. Kimseyi hakir görmem, kimseyi rekabet için eleştirmem. Hizmet sektöründe ikili ilişkilerin güçlü olması lazım. Bir kere müşterinin taleplerine cevap verebilmek için, müşteriyi dinlemek, onların taleplerine saygı göstermek gerekir. Biz bunu yaptığımıza inanıyoruz. Müşterimiz ne istiyorsa onu yapıyoruz. Bizim çalışma performansımızı ve şeklimizi müşteri belirler. Kendi programımıza göre değil, müşterinin programına göre hizmet etmeye çalışıyoruz. Ticaret olur gider, para kazanılır. Önemli olan manevi duygularının iyi olasıdır. Kefenin cebi yok, kazancımızı öbür dünyaya götüremiyoruz. Günümüzü kalp kırmadan atlatabilirsek ne mutlu bize.  Sadece iş anlamında değil, yaptığımız ticarette komşuculuk anlamında da güzel ilişkiler içerisindeyiz. Paylaşmayı seviyoruz. Allah herkese paylaşma duygusu versin. Bizim felsefemiz dik olalım, paramız yetecek kadar olsun, insanlara saygı duyalım, işimizi yapalım, bize de saygı duysunlar.

Demircan Çiçekçilik sahibi; “Anahtarı bize bırakıp işe gider, ofisten ne isterseniz alın der. Yemek yapar, tabağa koyup bize de götürür. Çay demler gidip çayımızı alabiliriz. Büşra Emlak Abdurrahman Bey olmasa biz kendi iş yerimizde güzel vakit geçiremeyiz. İnsanlık duyguları ön planda olan, dostane yapısı ile sadece komşularının değil, hizmet verdiği müşterilerinin de gönlünü almayı bilir”

ADRES: Bahçelievler Mah. Mehtap Sok. 42/B Memoğlu Apt. Zonguldak Merkez

TEL: 03722577232

FAKS: 0372 257 72 32

GSM:  0535 570 42 57 – 0532 306 79 03


Diğer Röportajlar
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.