sempati- anaokulları reklam
21 Mayıs 2019 Salı
Anasayfa > SİYASET > Cumhurbaşkanı Erdoğan Zonguldak’a geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Zonguldak’a geldi

04.03.2019 17:36 12 14 16 18 yazdır
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart 2019 yerel seçimleri için madenci kenti Zonguldak’a geldi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Zonguldak’a geldi

Zonguldaklılar ve partililer tarafından oldukça coşkulu karşılanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Millet ittifakına ve ülkenin içinde bulunduğu duruma değindi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP, İyi Parti, Saadet Partisi ittifakına değinerek, HDP’nin de Millet ittifakını desteklediğini belirterek hazırlanan oyunun 31 Mart akşamı sandıkta bozulması yönünde Zonguldaklılardan destek istedi.

Madenci Anıtı önünde binlerce Zonguldaklıya seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan Zonguldak türküsü ile konuşmasına başladı.

ERDOĞAN; “ÜLKE DÜŞMANLIĞI İÇİN BİR ARAYA GELDİLER”

Erdoğan konuşmasında, “Bizim muradımız hep milli iradeyi hâkim tutmak olmuştur. Yine bugün bu murad ile huzurunuza geldik. Bu seçimde elbette öncelikle belediye başkan adaylarını seçeceksiniz. Ama bu seçimde ülkemize tuzak kuranları bertaraf edeceğiz. 31 Mart’ta benim milletim onlara gerekli cevabı verecek. Birliğimize, bütünlüğümüze ve beraberliğimize göz dikenler yolda birbirini görse selam vermezken ülke düşmanlığı için bir araya geldiler. Bölücü örgütü de yanlarına alarak milletimize tuzak kuruyorlar.  Bunlar sırtını terör örgütlerine dayarken, biz de sırtımızı Allah'a ve millete dayıyoruz. Sizi inlerinize gömeceğiz. 31 Mart’ta istikbalimize göz dikenlere dersini veriyor muyuz? Milli iradeye sahip çıkıyor muyuz? Tevazu, samimiyet ve gayretle memleket sevdamız sürecek. Nice evladını yer altında kaybettiği Zonguldak. Kuvay-i milliye ön saflarda katılan Zonguldak. Ben sizler için ölürüm. Biliyorsunuz kale içeriden fethedilir. Bu seçimde öncelikle belediye başkanlarını seçeceksiniz. Türkiye’ye kurulmaya çalışılan tuzakları bozacaksınız. Herkes 31 Mart’ta çıkacak sonucunu bekliyor. Ben CHP’ye, İyi partiye Hdp’ye Gönül verenlere sesleniyorum: Bu 3 partiye oy verecek misiniz? Bu dörtlü Çeteye oy verecek misiniz?

“BUNLARA NEFES ALDIRMAYACAĞIZ”

Ne dedim? Sizi Cudi’de Kandil’de inlerinize gömeceğiz dedik. Ve gömdük. Daha devam ediyoruz. Nefes aldırmayacağız. Feto’suna da aldırmayacağız. Bu can bu tende olduğu müddetçe biz onları kovalayacağız. Nereye giderlerse peşlerine gideceğiz. Benim vatandaşıma huzursuzluk veremeyecekler. Biz bunları kovalayacağız onlar kaçacak. Durmak yok yola devam. Zonguldak 31 Mart’ta milli iradeye destek çıkıyor muyuz? Zonguldak 31 Mart’ta Gönül belediyeciliğine destek çıkıyor muyuz?” dedi.

“KALAN 500 KİŞİYİ EN KISA ZAMANDA TTK KADROSUNA ALACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Zonguldak’a yapılan hizmetlerden bahsetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan TTK’ya 1500 işçi sözünü daha önce verdiklerini ve 1000 kişiyi geçtiğimiz günlerde yapılan kura çekimi ile TTK’ya işe aldıklarını belirterek geri kalan 500 kişiyi de en kısa sürede işe alacaklarının müjdesini verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Zonguldak demek kömür demektir 1500 işçinin müjdesini vermişmişim. 2 gün önce o işçiler TKK’ya kazandırıldı. İnşallah kalan 500 kişiyi birkaç ay içerisinde kadroya alacağız. Zonguldak ülkemizin emek kentidir. Buradan para helali ile kazanılır. Emekçinin hakkını gözetmek bizim vazifemizdir. TTK’ya bin 500 işçi alacağız dedik ve aldık mı? Bin kişi işbaşı yaptı. İnşallah 500 işçiyi de yakında alacağız” dedi.

“HAVAALANINA UÇUŞLAR MART AYINDA TEKRAR BAŞLAYACAK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mart ayında havaalanında uçuşlara başlanacağı müjdesi verdi. Ancak Filyos projesinin 2023'te tamamlanacağını kaydetti.

“TAPU SORUNUNU ÇÖZDÜK”

Havza-i Fahmiye’den kaynaklanan tapu sorunu vardı. Bu konu asırlık bir konu olduğu için özellikle seçim zamanlarında istismar edilmiştir. Ham dolsun bu meseleyi çözmek bize nasip oldu. Bizler bu kanunu sizlerin de talepleriniz olduğu şeklinde düzelttik. Kadastro çalışması yaparak hak sahiplerini belirledik. Bundan muzdarip 14 bin vatandaşımız olduğunu tespit ettik, tapularını peyderpey vermeye başladık. Çıkardığımız 2/B ile 11 bin 600 vatandaşımızın başka bir tapu sorununu çözdük. İmar barışıyla 52 bin 484 vatandaşımızın sıkıntısını hallettik. Şehrimizde mülkiyetle ilgili sıkıntıları ortadan kaldırdık.

“18,5 KATRİLYON YATIRIM YAPTIK”

Biz Zonguldak'ı tüm kalbimizde sevmekle yetinmedik, Zonguldak’ı tarihinde görülmemiş hizmetlerle kalkındırdık büyüttük. Son 17 yılda 18,5 katrilyon yatırım yaptık. Eğitimde bin 764 adet yeni derslik yaptık. ZBEÜ, 17 fakülte, meslek yüksek okulu kurarak büyüttük. Üniversite öğrenci sayısı iki katına çıkartarak 35 bine yükselttik. Yüksek öğretim öğrencilerine 6 bin 666 kişi kapasiteli yurt açtık. Önümüzdeki yıl Çaycuma’da bin, Kilimli’de 300 olmak üzere bin 300 kişilik yurt açıyoruz. İhtiyaç sahibi yaşlılar, engelliler, gaziler için 925 milyon kaynakla destek olduk. 400 yataklı Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesiyle birlikte 4 sağlık tesisin inşaatı sürüyor. Kadın doğum ve çocuk Hastalıkları Hastanesini 150 yataklı ek blokla büyüteceğiz

“ZONGULDAK – EREĞLİ VE DEVREK YOLUNU 2 YILA KADAR TAMAMLIYORUZ”

17 yıl önce 3 atık su arıtma tesisi vardı. Bugün 17 adet atık su tesisi var. Yakında 8 tesisi daha hizmete sunacağız. Ulaşımda 22 kilometreden bölünmüş yol devraldık, 168 kilometre ilaveyle 190 kilometre bölünmüş yol yaptık. Zonguldak-Ereğli yolu, Ereğli-Devrek yolunu iki yıla kadar tamamlıyoruz.

“FİLYOS’U 2023’E YETİŞTİRİYORUZ”

Filyos Limanı altyapı inşaatında yarıya geldik. Durmak yol yola devam. Filyos Limanı ile Batı Karadeniz’de kombine taşıma hizmeti verilecek. 2023 yılına yetiştirerek hizmete sunacağız.

“ZONGULDAKLI ÇİFTÇİLERE 411 MİLYON TL DESTEK VERDİK”

Zonguldaklı çiftçilere 411 milyon TL tarımsal destek verdik. Tekneporak, araştırma geliştirme merkezi kurduk. Filyos’a endüstri bölgesi kurulması çalışmaları başladı. Zonguldak’ta ki 32 bin iş yerimize 684 milyon TL’lik prim teşviki verdik.

“19 MART’TA EREĞLİ’YE GELEBİLİRİM”

Kalabalık arasından “Ereğli’ye gelecek misiniz?” sorusuna yanıt veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ereğli’ye de geleceğim. Sadece benim gelmem değil, siz de çalışacaksınız. Zannedersem Mart’ın 19’u olabilir” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri