sempati- anaokulları reklam
18 Haziran 2019 Salı
Anasayfa > SİYASET > “İktidarın gücünü Zonguldak’a katacağız”

“İktidarın gücünü Zonguldak’a katacağız”

26.03.2019 15:36 12 14 16 18 yazdır
AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Doktor Ömer Selim Alan, seçimlere çok kısa bir süre kaldığını belirterek ayrıştırıcı söylemlerin şehre ve insanlara zarar verebileceğini bu sebeple bazı adayların bu konuda daha dikkatli olması gerektiğini belirtti
“İktidarın gücünü Zonguldak’a katacağız”

·         AK Parti Zonguldak Belediye Başkan Adayı Ömer Selim Alan, Meclis Üyesi adayları ve teşkilatla beraber gece gündüz demeden seçim çalışmalarına devam ederken, hazırladıkları projeleri ile Zonguldak insanının öncelikli taleplerini yerine getirmek adına Zonguldak insanından destek istiyor.

·         Özellikle atıl durumda olan Lavuar alanına Karaelmas Kent park Projesi, Tersane Bölgesi Plaj ve Yüzme Tesisleri, Millet Bahçesi, Nergis Park, Kızlar Plajı Projesi gibi 5 ana projenin dışında Belediye olarak gerçekleştirilmesini hedefledikleri 10 projesini halka tanıtan Ömer Selim Alan, halkın vereceği destekle 1 Nisan seçimlerinde Zonguldak Belediyesi’ni alarak, “Belediye İşi Gönül İşi” sloganıyla herkesin belediye başkanı olacağının sözünü veriyor.

“HERKESİN OYUNA TALİBİZ”

Alan açıklamasında, “Tabi seçimlere artık çok kısa bir süre kaldı. 31 Mart Zonguldak kaderinin değişeceği tarih olmasının yanı sıra bir demokrasi bayramıdır. Demokrasi bayramı dememizin sebebi ise seçmenlerimizin hür iradeleri ile oylarını kullanmasından mütevveliidir. Bizler kimseyi baskı altına almadan vatandaş üstünde tahakküm kurarak veya aba altından sopa göstererek oylara talip olmadık. Bu söylemlerde bulunanları da asla tasvip etmedik. Hür irade sahibi vatandaşlarımıza, seçmenlerimize kendimizi, projelerimizi anlatarak farkındalık oluşturmak sureti ile bu yarışta çoğunluk oylara talip olduğumuzu belirttik

“BEN DEĞİL BİZ ANLAYIŞINDAYIZ”

Fakat son dönemde özellikle belediye çalışanlarımıza yönelik baskı unsuru taşıyan demeçlere şahit oluyoruz. Bunlar tasvip edilir gibi değildir. Biz herkesin görüşüne sahip olmakla birlikte belediye çatısı altında bulunan tüm kardeşlerimizle İnşallah 1 Nisan itibari ile huzur içinde çalışmak istiyoruz. Biz ‘BEN’ merkezli değil ‘BİZ’ anlayışı ile harekete eden bir davanın neferleriyiz. Bu sebeple Zonguldak’a hizmet yolunda çıktığımız bu yolda ‘Ben yaparım’ değil ‘Biz yaparız’ anlayışını benimsedik. Haliyle belediye emekçilerimiz ile biz bunu başaracağız. Kendimize ne kadar güveniyorsak onların tecrübelerine de o kadar güveniyoruz.

“1 NİSAN’DA BİRBİRİMİZE SELAM VERECEĞİZ”

Herkesin farklı görüşlerde olması bizim seçimlere ‘demokrasi bayramı’ dememizin kaynağıdır. Farklı görüşler zaten bizim zenginliğimizdir. Ancak görüşü farklı diye Zonguldak’ı gerecek açıklamalardan onları hedef gösterecek söylemlerden kaçınmak gerekmektedir. Haliyle 31 Mart’tan sonra hepimiz yine bu caddelerde karşılaşacağız, selam vereceğiz, düğünümüzde, cenazemizde yan yana duracağız. Kimse görüşü farklı diye ‘alçak’ olamaz. Herkesin başımızın üstünde yeri var. Biz herkese hizmet edip herkesi mutlu edeceğiz.

İNSANLARI HESAP SORMAYA DEĞİL, HİZMETE TALİBİZ

Siyasi görüşü ne olursa olsun, ister bize destek verip çalışsınlar, isterse diğer partilerin adayına çalışsınlar veya destek versinler, bizim insanlarımızın siyasi iradelerine saygımız var. Biz hiç kimseyi ‘alçak’ olarak nitelendiren bir siyasi ahlaka sahip değiliz.  Biz siyaseti kin ve öfkeyle yönetmeye, insanlara hesap sormaya değil, kentimize ve insanımıza hizmet etmeye talibiz.  Biz tehditle oy almaya değil, projelerimizle, yönetim biçimimizle gönül belediyeciliği yapmaya ve her şeyden önce insanlarımızın gönlünü kazanmaya talibiz.

İşte AK Parti Zonguldak Belediye Başkan Adayı Ömer Selim Alan’ın projeleri:

 

1. Tersane Bölgesi Plaj ve Yüzme Tesisleri: Su sporları platformu-Plaj- Sezlog ve Şemsiyeler- Restoran Cafe – Seyir Alanı – Bay bayan WC, Engelli WC – Duş Soyunma Kabinleri – Etkinlik Alanını içinde barındıracak

2. Millet Bahçesi (Benzinlik karşısına 3 ana aktivite üzerine yapılacak): Açık Otopark- Etkinlik Çayırı- Çim Amfi- Millet Meydanı- Kafeterya- Seyir Terası ve Seyir Saçağı- Çocuk Oyun Alanları- Spor Alanları- Kent Saçağı ve Botanik Bahçe- Duyu Park (Engelsiz yaşan alanı) içinde bulunduracak.

3. Nergis Park Projesi (Eski Tekel Binası ile Kızılay Binasının bulunduğu alanda yapılan meydan projesi hayata geçecek. Altında 120 araçlık otopark olacak): Yaşlı Merkezi- Engelsiz Yaşam Merkezi- Çocuk Oyun Alanları- Yansıma Havuzu- Kioks- Mescit- Bay bayan engelli WC – Madenci Heykeli olacak.

4. Kızlar Plajı Projesi: Kafeterya ve Çocuk Oyun alanı- Açık Otopark ve Ambulans Noktası- Seyir Terası- Bay bayan engelli WC- Duş ve Soyunma Kabinleri- Ahşap Gezi Alanları ve Cankurtaran Kuleleri- Kumsal Cafe- Plaj, Hazır Şezlong ve Şemsiyeler- Su Sporları Platformu- Engelli Asansörü olacak

5. Lavuar Alanı’na Karaelmas Kent Park Projesi: 1 adet 400, 2 adet 200 kişilik nikah salonu- 500 araçlık otopark- Gençlik Merkezi ve Yaşlılar Merkezi- Konser ve Etkinlik Alanı- Seyir Terasları- Yürüme, spor ve Çocuk alanları- Açık sergi alanı ve Amfi- Botanik Bahçe

Belediyenin Zonguldak’ta gerçekleştireceği diğer projeler:

1. Alt yapı ve üst yapı,

2. Engelsiz yaşam,

3. Emekli ve yaşlı hizmetleri,

4. Semt konakları,

5. Dere ıslahı,

6. Belediye otoparkları,

7. Kentsel dönüşüm,

8. Akıllı belediyecilik,

9. Kavşak düzenlemeleri (battı-çıktı),

10. Çocuk Parkları


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri