sempati- anaokulları reklam
26 Mayıs 2019 Pazar
Anasayfa > EKONOMİ > Kala; "Bağkur prim borcu 570 TL'ye çekilmeli"

Kala; "Bağkur prim borcu 570 TL'ye çekilmeli"

04.01.2019 11:56 12 14 16 18 yazdır
Kozlu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şahin Kala, Asgari ücretin artmasıyla birlikte Bağkur priminin 700 TL den, 882, TL ye yükseldiğini belirtti.
Kala;
Asgari ücretin artmasıyla birlikte Bağkur pirim, 700 TL den, 882, TL ye yükselmesi  nedeniyle zaten ödeme güçlüğü çeken esnafların Bağkur primlerini bu şartlarda ödeyemeyeceğini belirten Kozlu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şahin Kala, hükümetten Bağkur Prim bedelinin 570 TL'ye çekilmesini istedi.  
Kala yaptığı değerlendirmede; "Asgari ücretin artmasıyla birlikte Bağkur pirim, 700 TL den, 882, TL ye yükselmesi  nedeniyle Esnaf ve Sanatkarlarımızın primlerini ödeyemeyecek duruma düşmüştür. Bizler küçük esnaf ve sanatkar olarak hiçbir şekilde devletimize yük olmadık. Her Daim Devletimizin Yanında yer aldık Her Zaman Ekonominin Temel taşları olduk olmaya da devam edeceğiz sosyal güvencemiz olan Bağkur primi kendi alın teriyle Ailemizin nafakasıda kısarak Ödüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve TBMM. Meclisimizin Bağkur primlerinin makbul bir seviyeye 570 TL çekilmesini taleb ediyor ve bekliyoruz. 
Devletimizin büyük Şirketlere verdiği destek Teşvik ve pirim desteğini küçük esnaf ve sanatkara da verilmesini istiyoruz çünkü bu hakkımızdır. Bu. vesileyle tüm Esnaf ve Sanatkarlarımıza bol bereketli kazançlar diler saygılar sunarım" dedi
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri