sempati- anaokulları reklam
26 Mayıs 2019 Pazar
Anasayfa > ZONGULDAK GÜNDEM > KARAKUŞ "BELEDİYE RANT KISKACINDA"

KARAKUŞ "BELEDİYE RANT KISKACINDA"

16.09.2017 16:51 12 14 16 18 yazdır
İş adamı Tuncay Karakuş Kozlu ÖZSÜT'te düzenlediği basın toplantısında ciddi iddialarda bulundu. Karakuş "Belediyesi'nin Rant Çetesi'nin kıskacında olduğunu ve bu şekilde devam ederse 2-3 ay sonra belediyenin işçi maaşlarını ödeyemez" dedi.
KARAKUŞ
Kozlulu İş adamı Tuncay Karakuş, düzenlediği basın toplantısında Kozlu Belediyesi'nin yaptığı ihalelerdeki usulsüz iş ve işlemleri tek tek açıkladı.

İşlerin küçük firmalara parça parça yaptırıldığını, sonra İller Bankası ödeneğiyle toplu ihale edildiğini söyleyen Karakuş küçük işletmeler üzerinden büyük şirketlerin vurgun yaptığını dile getirdi.

KİMSEDEN KORKMUYORUM, DİMDİK AYAKTAYIM"

Ben Tuncay Karakuş olarak Kozlu'da doğmuş, burada büyümüş ve öldükten sonra da sevdiği topraklara, buraya gömülecek bir iş adamıyım. Zonguldak'ta yatırım yaptım. Kozlu'nun güzelleşmesi için taşın altına elimi koymaktan çekinmedim. Önüm kesilmek istendi, arkamdan entrikalar çevrildi. Ancak yine de yılmadım vazgeçmedim. Kozlu'dan ayrıldı. Ben buradan gittikten sonra arkamdan çok farklı şeyler söylediler. Tuncay Karakuş Kozlu'dan çekildi dediler. Bugün de burada korkmadığımı kimseden çekinmediğimi göstermek için geldim. Gördüğünüz gibi dimdik ayaktayım. Yapılan usulsüzlükleri gün yüzüne çıkarmanın zamanı geldi. Bir memlekette namuslular namussuzlar kadar cesur olmadıkça o memleketin kurtuluş yoktur. Bende bugün bunu konuşanlara hodri meydan diyorum. Tuncay Karakuş'u kimsenin yıkamayacağını göstermek için, hiç kimseden çekinmediğimi göstermek içi, Kozlulu insanlarımızın hakkını yiyenleri eleştirmek için buraya geldim. Aslanı kimse boğamaz. Ben Aslansam dimdik ayaktayım.

KOZLU BELEDİYESİNDE GAYRİ RESMİ İŞLER YAPILIYOR

Kozlu Belediyesi son zamanlarda sıkça rastlanan bizim yereldeki küçük esnaf sanatkar arkadaşlara iş yaptırarak bir çok işi gayri resmi bir şekilde yaptırdığını biliyoruz. Bu isimlerin kimler olduğunu Kozlu Belediyesi'ne giderseniz rahatça öğrenebilirsiniz. Küçük esnafımız üzerin bazı büyük şirketler büyük rantlar sağlıyor. Kozlu'nun esnafı sömürülüyor mu ? Bir çok işte usulsüzlükler yapılıyor. Maalesef Kozlu'yu içler acısı hale getirdiler. Kozlu'da kurulan rant çetesi var. İnşallah bunlar bir gün ortaya çıkacaktır. Ben bugün sadece buraya bildiklerimi anlatmaya geldim. Ben bildiklerimi söylüyorum. Sizde gazeteciler olarak bunları araştırın ve ortaya çıkarın.

KOZLU'DA RANT ÇETESİ VAR

Kozlu'da kurulan rant çetesi var. İnşallah bunlar bir gün ortaya çıkacaktır. Ben bugün sadece buraya bildiklerimi anlatmaya geldim. Burada kongreler oluyor, genel merkez çağırıyor kalkıp Ankara'ya gidiyorlar. Ancak nerelerde nasıl eğleniyorlar ki sabah kalkıp genel kurula gidemiyorlar. Devlet 18 yaşındadır. Devlet kimsede hakkını bırakmaz. Kozlu Belediyesi tek kişinin değildir Kozlu halkınındır. Biz buraya bir dünya yatırım yaptık çok güzel tesisler açtık Zonguldak'tan Kozlu'ya insanlar geliyordu ne oldu bu tesislere soruyorum size. Koz diye yaklaşık 15 trilyon yatırım yaptım bu Kozlu Belediyesi'nin zaten kayıtlarında da vardır. Ekonomimi kaybetmek üzereyken buradan ayrıldım. Bugün bu kokuşmuş insanlar olduğu sürece ben memleketime sadece ailemi görmek için gelirim. Bu kokuşmuş insanlar aramızdan gitmediği sürece memleketimiz bir adım daha öne gitmeyecektir. Tek odada iş yapan bir insan trilyonluk işlerin nasıl imza atıyor. İller Bankası'ndan alınan paraların har vurup harman savurmasına müsaade etmeyelim."

Etiketler : KARAKUŞ
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri