sempati- anaokulları reklam
26 Mayıs 2019 Pazar
Anasayfa > KÜLTÜR & SANAT & EĞİTİM > Kdz.EREĞLİ KREŞ VE ANAOKULLARI TEMSİLCİLERİ
Kdz.EREĞLİ KREŞ VE ANAOKULLARI TEMSİLCİLERİ

Kdz.EREĞLİ KREŞ VE ANAOKULLARI TEMSİLCİLERİ

22.10.2018 13:22 12 14 16 18 yazdır
Okul Öncesi Eğitiminin bilimsel ve yasal temlere dayalı olarak sürdürülmesi konusunda resmi sorumluluklarını yerine getiren kurumların , yasal olmayan bazı uygulamalar nedeniyle haksız bir rekabetle karşı karşıya kaldıkları Ereğli de bir gerçektir.

            OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ KONUSUNDA ÇALIŞAN BİZLER

1-    Filiz Kreşi

2-    Güneş Anaokulu

3-    Masal Dünyası Kreşi

4-    Minika Ana Okulu

5-    Mini Akademi  Kreşi

6-    Neşe Erberk Anaokulu

7-    Sempati Kreşi

8-    Sempati 2 Kepez Kreşi

 

AŞAĞIDAKİ KONULARDA HALKIMIZI BİGİLENDİRMEYİ GÖREV SAYIYORUZ

1-    Okul Öncesi Eğitimi 0- 6 yaşı kapsamaktadır ve çocuk gelişiminde bireyin karakterinin % 60 ının bu dönemde oluşmaktadır.

2-    Çocuklarımız bu yaş döneminde uzman Öğretmen ve Çocuk Gelişimcilere emanet edilmelidir.

3-    Anaokulları Milli Eğitim Bakanlığına  , Kreşler  ise  Aile  - Çalışma ve  Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı olarak  açılmakta ve denetlenmektedir. Çalıştıkları her personel Bakanlık tarafından izin verilen alanının uzmanı olmak zorundadır.

4-    Harhangi bir binada Milli Eğitim Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından izin almadan faaliyet gösteren değişik isim adı altındaki evler ise bu iki bakanlığın denetimi dışında faaliyet gösteren yasa dışı kurumlardır.

5-    Denetlenmeyen kurumlara gönderilen çocukların ruhsal ,psikolojik ve fiziksel gelişimleri  risk altında olup ileriki yıllarda telafisi mümkün olmayan yaralar açabilmektedir.

6-    Denetlenmeyen kurum demek ; çocuklarımızın yangın , deprem  gibi tehlikeler karşı önlem alınmamış binalarda bulunması, hijyenik olmayan ortamlarda oynaması ve uyuması , sağlık yönünden riskli yemekler yemesi , çocuk psikolojisi ,  çocuk gelişimi , çocuk eğitimi konusunda uzman olmayan kişilere teslim edilmesi demektir.

7-    Çocuklarımız anne ve babaların en kıymetli varlıklarıdır. Her anne ve baba çocukları için en iyi bakım , gelişim ve eğitimi hedeflemektedir.Ancak yeterli bilgiye  sahip olmadan çocuklarımızı gönderdiğimiz ; bazı kurumlar çocuklarımıza fayda yerine zarar verebilmektedir.

8-    Yasal izinlerini almış Anaokulu ve Kreşler, Belediye , İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İtfaiye Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Müdürlüğü,Milli Eğitim Bakanlığı Müfettişleri ; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı uzmanlarınca , Emniyet Müdürlüğünce  binanın yeterliğinden  güvenliğine kadar her konuda incelenerek açılmakta ve yıl içinde defalarca denetlenmektedir.

9-    Denetim dışındaki çocuk evleri ise bu yasal izinleri almadığı gibi yıl içinde de denetlemelerden uzaktır. Çocuklarımız kime emanet edilmiştir bilinmemektedir.

10-Bu haksız rekabetin giderilmesi için Devletin kurduğu sistemde OKUL ÖNCESİ Kreş ve Anaokullarının çalışma şartları , yasal olarak aynı şartlarda değilde değişik isim adı altında faaliyet gösteren ama aynı yaş gurubu çocuklara kreş faaliyeti veren kurumların denetlenmesi gerekmektedir.

11-Devletimizin ilgili kurumlarının Kreş ve Anaokulları faaliyetlerini MEB, ve Çalışma , Aile ve SPB nın çatısı altında toplamasını beklemekteyiz.

12-Bizler Kdz.EREĞLİ de faaliyet gösteren Anaokulları ve Kreşler olarak tüm yasal sorumluluklarımızı yerine getirirken Türk Milli Eğitim  Kanunu kapsamında amaçlarımızı gerçekleştirmeye çalışıyoruz.

Kdz.Ereğli de  Özel Okul Öncesi Kurumları olarak bizler  bu amaçları yerine getirmek için çalışan yasal  kurumlarız.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri