sempati- anaokulları reklam
23 Temmuz 2019 Salı
Anasayfa > ZONGULDAK GÜNDEM > KOZLU MADEN ŞEHİTLERİMİZİ SAYGIYLA ANIYORUZ

KOZLU MADEN ŞEHİTLERİMİZİ SAYGIYLA ANIYORUZ

08.01.2018 13:07 12 14 16 18 yazdır
Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Kozlu’ da özel bir firmanın faaliyet yürüttüğü TTK’ ya bağlı ocakta 7 Ocak 2013 tarihinde ani metan gazı püskürmesi nedeniyle meydana gelen kazada yaşamını yitiren Maden Şehitlerini andı.
KOZLU MADEN ŞEHİTLERİMİZİ SAYGIYLA ANIYORUZ

Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Kozlu’ da özel bir firmanın faaliyet yürüttüğü TTK’ ya bağlı ocakta 7 Ocak 2013 tarihinde eksi 630 kat hazırlığı ve eksi 560 galeri sürme işi sırasında ani metan gazı püskürmesi nedeniyle meydana gelen kazada yaşamını yitiren 8 madenciyi saygıyla anarak şunları söyledi;

“Bundan beş sene önce yine vahim bir maden kazasında 8 canımızı kaybettik. Onları saygı ve minnetle anıyor Cenab-ı Hak’ tan rahmet diliyorum.

Madencilerimiz canlarını hiçe sayarak yerin yüzlerce metre altında dünyanın en zor mesleğini icra ediyorlar. Ülke ekonomisine, bölge ekonomisine katkıda bulunabilmek, evine ekmek götürebilmek için canlarını hiçe sayıyorlar. Bölgemizde bu uğurda maalesef beş binde fazla maden şehidi verdik.

Fedakar ve cefakar madencilerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. 7 Ocak 2013 tarihinde Kozlu’ da hayatlarını kaybeden 8 maden şehidimiz ile birlikte bütün maden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, böylesine acı veren kazaların bir daha yaşanmamasını ümit ediyor, saygılarımı sunuyorum.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri