sempati- anaokulları reklam
18 Haziran 2019 Salı
Anasayfa > RÖPÖRTAJ > “RANTÇI DEĞİL, HALKÇI BİR BAŞKAN OLACAĞIZ”

“RANTÇI DEĞİL, HALKÇI BİR BAŞKAN OLACAĞIZ”

27.03.2019 11:13 12 14 16 18 yazdır
• CHP Kozlu Belediye Başkan Adayı Cengiz Bank projelerini açıklayarak Kozlu Halkından değişim için kendilerine destek istedi. • Kozlu’da iki-üç dönem belediye başkanlığı yapmışların yeniden gelmesi halinde kimlerle hareket edeceklerini ve Kozlu’yu ne hal
“RANTÇI DEĞİL, HALKÇI BİR BAŞKAN OLACAĞIZ”

·         Kozlu halkının temiz ve kesintisiz su, ucuz ulaşım hakkı ve sosyal kültürel alanda eksikliklerin giderilmesi yönünde taleplerinin olduğunu belirten CHP Kozlu Belediye Başkan Adayı Cengiz Bank, yerine getirilemeyen projelerden çok halkın kalbine giden projelere öncelik vereceklerini söyledi.

·         31 Mart’ta sandıktan birinci çıkıp Belediye Başkanlığına gelmesi halinde ilk 6 ayda Kozlu’da değişimin fark edilmeye başlayacağını belirten CHP Belediye Başkan Adayı Cengiz Bank, özellikle istihdam yaratma anlamında girişimlerde bulunularak, insanların aile bütçelerine katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

“HALKIMIZA KESİNTİSİZ, TEMİZ VE UCUZ SU SAĞLAYACAĞIZ”

Kozlu halkının en büyük taleplerinden bir tanesi su. İnsanların kesintisiz, temiz ve arıtılmış ve ucuz suya ihtiyacı var. Kozlu’da en büyük sorunlardan biri de su. Her gittiğim yerde insanlar su kesintilerinden nefret ettiklerini dile getirerek öncelikle bu sorunun çözülmesini istiyorlar. Bizde bu anlamda su ile ilgili büyük bir çalışma yapacağız. Kozlu halkımıza kesintisiz, temiz ve ucuz su sağlayacağız.

“KOZLU OTOBÜSLERİNİ BELEDİYEYE DAHİL EDİP, UCUZ ULAŞIM SAĞLAYACAĞIZ”

İkinci sıkıntımız da Kozlu halkının ulaşım sorunu. İnsanların ulaşım hakkı tam anlamıyla verilmiyor. Belediye otobüsleri özel şirket tarafından işletiliyor ancak 30.09.2019 tarihinde sözleşmesi sona eriyor. Sözleşme sona erdiğinde göreve biz gelirsek mutlak suretle otobüsler belediyeye kazandırılacak ve ulaşım belediye tarafından işleterek vatandaşımıza kolay ve ucuz ulaşım sağlayacağız. Otobüs güzergahlarını yeniden ele alarak vatandaşa ulaşılmayan bölgelere de otobüsler koyacağız mutlaka. Halk bunu istiyor.

“SOSYAL KÜLTÜREL PROJELERE ÖNCELİK VERECEĞİZ”

Diğer büyük projelerimizden bir tanesi de sosyal ve kültürel çalışmalara yön vereceğiz. Kozlu’da sadece beton döken, asfalt döken bir belediye başkanı değil, sosyal ve kültürel projelere de öncelik veren bir belediye başkanı olmak istiyorum ben. Kozlu’da mutlaka bir kültür merkezi kuracağız. Bunlar önemli. Kozlu’ya tiyatroyu ve sinemayı yeniden kazandıracağız.

“TÜM SPOR ALANLARINA DESTEK VERECEĞİZ, HALKI SPORA TEŞVİK EDECEĞİZ”

Çaycuma İlçemizde olduğu gibi Kozlu’ya da mutlaka bir bisiklet yolu projemiz olacak. İnsanlarımızın bisiklete binerek spor yapmalarını sağlayacağız. Kozluluları spora teşvik edeceğiz. Kozlu sporumuzu, diğer amatör futbol takımlarımızı ve diğer spor dallarında faaliyet gösteren kulüplerimize ve derneklerimize mutlaka destek vereceğiz. Belediye olarak spora teşvik edeceğiz. Bu da çok önemli projelerimizden bir tanesi.

“ALTYAPILARI TAMAMLAYIP YOLLARIMIZI ASFALTLAYACAĞIZ”

Mahallelerimizde bütün yollar rezil bir pozisyonda. Yollarımızı yeniden yapacağız. Büyük bir kesimde alt yapı çalışmaları tamamlanmış. Doğalgaz girmiş yerlerimiz var. Belediyemiz bu yolları yapma aşamasında ama hep yarım kaldı. Biz bu yolları yeniden alt yapılarını tamamlayarak asfalt gerekiyorsa asfalt, betonsa beton, parke gerekiyorsa parke yapacağız. Ama alt yapıyı tamamlamadan asfalt dökmeyeceğiz. Çünkü bu hatalar yıllarca yapıldı.

“BELEDİYE GELİRLERİNİ ARTTIRIP, BORÇLARIMIZI YENİDEN YAPILANDIRACAĞIZ”

Belediyemiz çok borçlu bir durumda. Yaklaşık 270 milyonu geçen bir borç var. Bu borçlarımızla ilgili kamu kurumları, özel sektör kurumları ve şahıslarla bir araya gelerek bu borçlarımızı yeniden yapılandıracağız. Belediyemizin gelirlerini de aynı zamanda arttırma yoluna gideceğiz. Belediyemizin emlak, çevre temizlik, harçlar, iskân gelirleri var. Ne kadar gelirimiz varsa bu gelirleri yeniden hareketlendirerek, vatandaşa borçlarını bildirerek, vatandaşlara ödeme kolaylığı sağlayarak belediyenin gelirlerini arttıracağız. Otobüs gelirleriyle birleştiğinde de Kozlu belediyesinin ekonomisinin yeniden canlanmasını sağlayarak hiç olmazsa alacaklıların da yüzünü güldüreceğiz.

“KOZLU’YA YATIRIMCILARIMIZI DAVET EDİP, İSTİHDAM SAĞLAYACAĞIZ”

Kozlu’da istihdam alanları yaratma konusunda çalışmalar yapacağız. Kozlu’muzu yeniden harekete geçirerek buraya yatırımcıların gelmesini sağlamamız lazım. Yatırımcılar geldikçe de işsizlik çözülecek. Kozlu’nun merkezinde alanımız olmayabilir ama Kozlu’nun dış kesimlerinde alanımız mevcut. Ilıksu, Yahma bölgesi, Esenköy ve ileriki bölgelerde hazineye ait yerlerden belediyemize arsalar kazandırarak buralara yatırımcıyı teşvik edeceğiz, yatırım yapılmasını sağlayacağız, istihdam alanında da Kozlu’ya katkı sağlayacağız.

“TARIM KOOPERATİFLERİ KURUP, KURDUĞUMUZ ŞİRKETLER VASİTASIYLA ÜRÜNLERİ PAZARA SUNACAĞIZ”

Tarımsal bir kooperatif kurmak istiyoruz. Köylümüzün topraklarının analizini yaptırarak, bu topraklara neler ekebiliriz ve ektiğimiz ürünleri nasıl pazarlayabiliriz anlamında bir şirket kuracağız. Tarımsal kooperatifin yanında da şirketler vasıtasıyla bu ürünleri pazara kadar götürerek köylümüze hem istihdam yaratmak hem de onların aile bütçelerine katkıda bulunmalarını sağlayacağız. Bunlar bizim için önemli projeler.

“15-20 KAT DEĞİL, 5-6 KATI TOKİ EVLERİ YAPACAĞIZ”

Ben TOKİ’yi de Kozlu’ya getireceğim. Ama çok katlı binalar değil mümkün olduğu kadar 5-6 katlı, bahçeli ve otoparklı TOKİ evleri yaptırmak istiyorum. Bunları mümkün olduğu kadar atıl kalan mahallelerimiz, özellikle İhsaniye, Kılıç, eski Taşbaca Mahallesi gibi mahallelerimizde yapacağız. İnanın Zonguldak Kozlu’ya hücum edecek. Ama 15-20 katlı binalara değil, daha az katlı, daha sakin, ailelerin daha rahat edebileceği, kapısının önüne çıkıp rahatça çay kahve içebileceği şekilde evler istiyorum ben. Biz Kozlu’ya bunları getirmek istiyoruz.

“SAHİL PROJEMİZİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Denizimiz var, sahilimiz çok güzel. Sahilimizi yeniden ele almak istiyoruz. Sahil projesi hakikaten çok güzel bir proje ama devam ettirmemiz lazım. Çünkü Zonguldak’ın açılan yüzü Kozlu. Zonguldak halkı Kozlu’ya gelerek rahat ediyor. Biz o sahil boyunca projeyi genişleteceğiz ve halkımızın yazın orada çok rahat denize girebilmesi için duşa kabinleri yapacağız, şezlongları-şemsiyeleri koyacağız, tuvaletler yapacağız. İnsanlarımızın her türlü ihtiyacını karşılayabileceği alanlar yapacağız. Bunlar çok önemli. Oranın temizliği mutlaka her gün belediye tarafından yapılacak, güvenliğini de emniyet tarafından sağlayarak halkımızın huzur içinde denize girmesini sağlayacağız. Allah nasip ederde belediye başkanı olduğumuzda mutlak suretle 6 ay içinde Kozlu’ya elimizin değdiğini herkes görecek.

“BENİM UÇUK PROJELERLE İŞİM YOK”

Çok projemiz var, anlatmakla bitmez ama öncelikle sosyal ve kültürel projelere önem vereceğim ben. Yok metrobüs gelecek, yok tramvay gelecek gibi uçuk projelerle işim yok benim. Ben söz verdiğimde yerine getirebileceğim projeler sunmak istiyorum insanlara.  Ben insanların kalbine dokunacak projeler istiyorum. Ben akşam 18:00’dan sonra herkesin evine çekileceği değil, gece 23:00-24:00’e kadar hareketli bir Kozlu istiyorum.

“BELEDİYEMİZDE BURS FONU OLUŞTURACAĞIZ”

Kozlu bir öğrenci kenti. Öğrencilerimize sahip çıkmak istiyorum. Öğrencilerimizle alakalı olarak mutlaka belediyemizde bir burs fonu oluşturacağım. Bu fondan öğrencilerimize burs dağıtacağım. Tabii ki önceliğimiz başarılı öğrencilerimiz, sahipsiz, fakir öğrencilerimiz, Kozlu’lu öğrencilerimiz olacak ama elimizden geldiği kadar her öğrencimize burs vermeye gayret edeceğiz. Düzenli şekilde burs vereceğiz.

“SOSYAL YARDIMLARIMIZ DEVAM EDECEK AYRICA SOSYAL YARDIM MAĞAZASI KURACAĞIM”

Kozlu’da mutlaka sosyal yardımlarımıza devam edeceğiz. Gerçek yardıma muhtaç olanlara sosyal yardımlarımız devam edecek. Bunları tespit edip bizzat kapılarına kadar giderek yardımlarımızı yapacağız. Belediyemizde sosyal yardım mağazası kurmak istiyorum. Gerçek bir mağaza gibi olacak. Gerçekten ihtiyacı olan vatandaş geldiğinde kendisine uyan, ihtiyacı olan şeyi giyecek gidecek.  Bazılarına bu projeler komik gelebilir. Ama gerçekten halkın kalbine dokunacaksınız. Düzenli bir şekilde yaptığımızda başarı imkânımız çok yüksek olur.

“İMAR REZALETİNE SON VERECEĞİZ, BETONLAŞMAYA DUR DİYECEĞİZ”

Yeşilimize de önem vermek istiyoruz. Her tarafı gerçekten çiçeklerle güllerle donatmak istiyoruz. Artık beton olayını kaldırmak istiyorum ben. Kozlu’da betonlaşmaya artık bir dur dememiz gerekiyor. Biz imarda da gereken değişikliği yapacağız. İmar rezaletine son vereceğiz. 25 katlı binalardan yana değilim ben. Mümkün olduğu kadar şehrin imar planına mutlak suretle uyulmasını sağlayacağız.

“DEĞİŞİM İÇİN CENGİZ BANK’A OY VERİN”

Kozlu’da artık rantçı değil, halkçı bir başkan olacak. Cebini değil, halkını düşünen bir başkan olacak. Aynı zamanda da yetimin, öksüzün, muhtacın hakkını kimseye yedirmeyen bir başkan olacak. Değişim için Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Cengiz Bank’a oyunuzu verin değişimi göreceksiniz. Geçmişte belediye başkanlığı yapan arkadaşlarımıza, ağabeylerimize güzel yaptıkları şeyler için her zaman teşekkür ediyoruz ama yanlışlarına da dur diyeceğiz. Çünkü onların yeniden göreve gelmeleri halinde Kozlu’da değişen hiçbir şey olmayacaktır. İki dönem Kozlu’da belediye başkanlığı yapanların Kozlu’yu ne hale getirdiğini herkes biliyor. Hiç kimseyi suçlamıyorum ama yeniden gelmeleri halinde de kimlerle beraber hareket edecekleri, Kozlu’yu ne hale getireceklerini insanlar biliyorlar. O nedenle gelin hep beraber 31 Mart’ta çiçekler açsın, bahar yeniden gelsin. Değişim için Cengiz Bank’a oylarınızı verin. Kozlu’yu gelin hep birlikte yönetelim. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri