sempati- anaokulları reklam
18 Haziran 2019 Salı
Anasayfa > SİYASET > “REKOR OYLA BAŞKANLIĞA SEÇİLECEĞİM”

“REKOR OYLA BAŞKANLIĞA SEÇİLECEĞİM”

27.03.2019 10:44 12 14 16 18 yazdır
• 2014 yılında AK Parti’den Gökçebey Belediye Başkanı seçilen ancak 3 buçuk yıl sonra görevinden istifa etmek zorunda kalan ve 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İyi Parti Gökçebey Belediye Başkan Adayı olan Vedat Öztürk, yaptığı hizmetleri anlatarak seçildi
“REKOR OYLA BAŞKANLIĞA SEÇİLECEĞİM”

·         3 buçuk yıllık başkanlık döneminde Gökçebey’e doğalgazı getirdiklerini, TOKİ; Hastane, Yeni İlçe Emniyet Binası, içme suyu şebeke değişimi, kanalizasyon ve alt yapı çalışmaları, elektrik tellerinin yer altına alınması, parke-asfalt yol gibi birçok hizmetleri yerine getirdiğini belirten İyi Parti Belediye Başkan Adayı Vedat Öztürk, alt yapısı hazırlanan ancak istifasının ardından ortadan kaybedilen Gökçebey OSB dosyasının takipçisi olacaklarını ve projeyi hayata geçireceklerinin sözünü verdi.

·         Öztürk göreve gelmesi halinde; Şehirlerarası terminal, Katlı otopark, huzur evi, kültür merkezi, modern bir kent alanı, Sahil projesi, her mahalleye çocuk parkı projelerini hayata geçirerek, Üniversite binası yenilenerek bölümlerin artırılacağını, Belediye bünyesinde taş parke tesisi açılacağını belirtti.

 

ÖZTÜRK: “BİZİM İŞİMİZ BELEDİYECİLİK”

Üç buçuk yıllık Gökçebey Belediye Başkanlığı süresi içerisinde Gökçebey’de inanılmaz projelere imza attıklarını belirten İyi Parti Gökçebey Belediye Başkan adayı Vedat Öztürk, “2014 yılında bana büyük teveccüh göstererek yüzde 50 oyla beni belediye başkanı yaptınız. 3,5 yıl içerisinde Gökçebey’de inanılmaz projeler yaptık. Yapacağız demiyoruz, yaptıklarımız burada asılı. Bizim işimiz belediyecilik. Bizim işimiz Gökçebey’i büyütmek, vizyonumuzu büyütmek. Ben doğdum doğalı belediyeciyim. Çünkü belediyecilikten başka hiçbir iş yapmadım. Bana bu görev verdiniz, bizde size layık olmaya çalıştık. 3,5 yılsonunda istifa etmek zorunda kaldık. Ayrı olduğum dönemde de sürekli içinizdeydim. Bana büyük teveccüh gösterdiniz. Benim sizden ayrılmam mümkün değil. Her şey parayla alırsınız, sevgiyi alamazsınız. Ben bunu sizde gördüm. 31 Mart’ta sadece Zonguldak’ta değil, Türkiye’de rekor oyla beni belediye başkanı seçeceğinizden hiç şüphem yok. Çünkü neden? Bana güveniyorsunuz. Ben de size güveniyorum. Onun için ben sizinle birlikte Gökçebey’ Zonguldak’ın en büyük ilçesi yapacağım. Belediye başkanlığı adaylığı gösterilmemem için birileri önümü kesmek istese de arkamızda halk çoğunluğu olduğu için buna muaffak olamadılar.

“PROJELERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

Gökçebey’e doğalgazı getirdik. Şu anda Gökçebey’n yüzde 80’i doğalgazı kullanıyor. Tüm halkımız bize teşekkür ediyor. 2 bin abone oluştu, 23 kilometre doğalgaz hattı döşedik. Bu nasıl oldu derseniz, bizim özel çabamızla oldu. Gittik müracaatlarımızı yaptık. Gökçebey’e doğalgazı kazandırdık. Benim geldiğimde balkonlara kimse elektrik teller yüzünden çıkamıyordu. Toplamda beş kilometre tutan, elektrik tellerini yer altına aldık. 60 kilometrelik kanalizasyon döşedik. Hep beraber döşedik. Şimdi birileri sanki kendisi döşedi diyor. Tabi k ben döşedim. Benden öncede iktidar partisinin başkanları vardı. Benden önce de hükümetler vardı. Benim zamanımda neden oldu? Bu iş icraat işi. İcraatın başındaki adama bakacaksınız. Benden önce burası üç dönem iktidar yaşadı. Niye yapılmadı? Çünkü icraat yok. Ben bu işin içinden geliyorum. Bu icraatın içinden geliyorum. Onun için biz bu projelere devam edeceğiz.

“İÇME SUYU HATLARINI YENİLEDİK”

45 kilometre su şebekesi yenilemesi yapmışız. Her taraf delik deşikti. İki tane su motoru yetmiyordu. İçme suyu hatlarını yeniledik. Şu an tek motorla Gökçebey’ hallediyoruz. 3 yılda proje yapımı da dahli, yüz bin metrekare taş döşemişiz. Bu gördüğünüz taşların hepsini biz döşemişiz. Diyecekler ki; Vedat hükümet arkandaydı yapıyordun. Burada ben kendi ellerimle taş döşedim. Hiç merak etmeyin bu kardeşiniz devamını getirecek. Dedik ki; Nüfusumuz artıyor, TOKİ’ler yapıldı. Keson kuyulardaki su bizim ihtiyacımızı görmez. 16 metre derinliğinde bir keson kuyu yaptık. Şu anda bekliyor. Çubuk köyünde referandum yaptık. Gökçebey’e katılması ile ilçemize 3 yılda 5 milyon TL kazandırdık.

“TOKİ, HASTANE, EMNİYET BİNASI YAPTIK”

494 konutluk TOKİ yaptık. TOKİ ile ilgili çok sıkıntılar çektik. TOKİ Genel Müdürlüğü burası sedde alanı, dere kenarı olduğu için biz buraya yapamayız dediler. Irmağı sedde alanı içerisinde aldırdık, 494 konut yaptırdık. Son derece lüks daireler oldu, oturanların hepsi de mutlu. Güle güle otursunlar. Hastane ile ilgili çok spekülasyonlar yapılıyor. Aşağı yapılsın, yukarı yapılsın diye. Şunu herkes iyi bilsin; Gökçebey’e hastane yapımı ile ilgili bir proje yoktu. Devrek’te on kilometre mesafede yüz yatak hastane var. Yine Çaycuma’da on kilometre mesafede yüz yataklı hastane var. Buraya biz hastane yapamayız denildi. Yine bizim özel girişimlerimizle, Öner Bey’in ve eski ilçe başkanı Lokman Bey’in de girişimleri ile onlara da buradan teşekkür etmek istiyoruz. Benimle birlikte projeler konusunda çok uğraştı. Bu sayede buraya hastane projesini onaylattık. Emniyet binasının da o dönem yapılan projeler içinde, yapımı bitmek üzere. Gökçebey’in nüfusu geldiğimde 7,200’dü. Şimdi 8,500 oldu. Gökçebey ilçesinin 112 acil servis Bakacakkadı beldesinde duruyordu. Biz geldik, bunu da Gökçebey’e getrdik. Çarşı içinde bulunan birahaneler vardı. Bunları ilçe dışına taşıdık. Şu an da buralar güllük gülistanlık, halkımızda büyük memnuniyeti var. Köpek barınağı yaptık, o da kısa süre içinde hizmete girecek.

“YIKIMLA İŞİMİZ YOK BİZ ÇÖZÜM ÜRETİYORUZ”

Çok önemli bir diğer konu; Gökçebey ilçesinin revizyon planı yoktu. Herkes gelişi güzel inşaat yapıyordu. Kimse kimseye müdahale etmiyordu. 4 kattan fazla yapılar yasaktı. 5. Katları ve çatı katı yapılan binalar vardı. Biz geldik, revizyon planı yaptık, 6 kata çıkardık. Bütün bu yapıları da ruhsata bağladık. Yıkımla işimiz yok. Biz çözüm üretiyoruz.

42 işçi kardeşimize kadro verilmesini sağladık. Ön ödemeli su sayaçları bağladık. Ücretsiz cenaze hattı kurduk. Biz vatandaşlarımızın doğumundan ölümüne kadar yanındayız. Biz vatandaşımızın yanındayız. Yoksulun yanındayız. Biz insan odaklı çalışan bir belediyeyiz. Sizlerin içinden gelen birisiyim.

“ÇARŞI MERKEZİNE NE HİZMET ETTİYSEM KÖYLERİMİZEDE AYNI HİZMETİ YAPTIM”

Genel Başkanımız Meral Akşener’in de bize talimatı var. Dedi ki; Belediye başkanlığı yaparsınız, bina yaparsın, köprü yaparsın ama orada garip guraba aç ve açıkta kalırsa hiçbirinde başarıya inanmayın dedi. Onun için ben kendim, sizlere ve garip gurabaya adadım. Her zaman sizlerin yanında olacağım. 3,5 yılda nasıl herkese yardımcı olduysam, yine olmaya devam edeceğim. Karayollarından on dönüm terminal yerini aldık, bekletiyoruz. Proje aşamasında her şey hazır. Köylere parke yardımı yaptık. Buradan çıkan parkeler köylere dağıttım. Geçtiğimiz günlerde, arkadaşlarımızdan biri talihsiz bir açıklama yapmış. “Buralardan çıkan parkeler, köylere peşkeş çektiniz” diyor. Ben nasıl çarşı merkeze hizmet ettiysem, köylere de aynı hizmet yaptım. Hizmet etmeye de devam edeceğim. Eğer köylere parke vermek peşkeş çekmekse, geldiğimde yine parke dağıtacağım. Yarın köylere çıktığınızda oy istemesini beliyorsunuz. Ben bunu talihsiz bir açıklama olarak kabul ediyorum. İnşallah sözlerini geriye alırlar.

“KAYBEDİLEN OSB DOSYASINI BULACAĞIZ”

Görev süremizde, on adet araç kazandırmışız, dere ıslahları yaptık, iki adet alt geçit yaptık, Pazaryerini yaptık, mesire alanı yaptık, parkeler yaptık. Cumhuriyet meydanı yaptık. Organize sanayi bölgesi ile ilgili bana çok soru geliyor. Projemde de var. Organize sanayi projesini yaptık, Ankara’ya getrdik, bütün engeller aştık, bakandan söz aldık. Bakan Bey Zonguldak’a talimat verdi. Nedense o süreçte benim istifam söz konusu oldu. Velhasıl Vedat da kayboldu, dosya da kayboldu. Bakın buradan söz veriyorum. Belediye başkanı olursam, meclis toplantılarını canlı yayın yapacağım. Bizim takip ettiğimiz projeler tek tek size de soracağım. İnşallah başkan olduğum zaman geleceğim, sizlerin huzurunda OSB dosyası nerede kaldı? Ne aşamada? Hep birlikte takip edeceğiz. Kimse kuşkuya düşmesin, biz bu projenin takipçisiyiz.

Yapacaklarımla ilgili birkaç şeye değinmek istiyorum;

Şehirlerarası terminal. On dönümlük yer alınmış vaziyette hazır. Hayata geçirilecek.

Katlı otopark, huzur evi, kültür merkezi projeler de hayata geçecek.

Belediye dükkanlarının önü çok sıkışmış durumda. Oraya çok modern bir kent alanı yapacağım.

Sahil projesi ve her mahalleye çocuk parkı yapılacak.

Üniversite binası yenilenecek ve bölümler artırılacak.

Belediyemiz bünyesinde taş parke tesis açılacak.

“TARIMI BİZ CANLANDIRACAĞIZ”

Tarıma destek verilecek. Mahallerimizde, köylerimizde kimse tarım alanlarını ekmiyor, hepsi nadasta. Vatandaşa, siz burayı ekin, biçin, bütün mahsulü biz belediye olarak alacağız diyeceğiz. Vatandaşa garanti vereceğiz. Kendisi ekip biçemiyorsa, o zaman biz tarım yapalım, size kâr marjı verelim diyerek anlaşacağız. Iki traktör alacağız. En az yirmi tane işçiyi bu işle görevlendireceğiz. Belediye olarak yapacağız ve tarımı canlandıracağız. Bütün tarlaları da nadastan kurtarıp sizlerin hizmetine sunacağız. Bu da ilçemiz için çok büyük avantaj olacak. Gökçebey’e giriş olarak yapılacak olan köprünün her şey hazırlanmış olup, sadece ihalesi kalmıştır. İnşallah bundan sonraki süreçte köprüye kavuşacağız.

“TAKIM SAHAYA ÇIKMADI, KİMSE SAHİP DE ÇIKMADI”

Stadyum projesi de aynı şekilde. Projesi hazır, her şey hazır, bir tek ihale aşaması kaldı. Türkiye’de sahası ve futbol takımı olmayan tek ilçe, Gökçebey ilçesi. Bu çok üzüldüğüm bir noktadır. Ben varken takım şampiyonluğa oynuyordu, üst üste üç yıl şampiyon olduk. Ben istifa ettikten sonra takım sahaya da çıkmadı. Kimse sahip de çıkmadı. Stadyum da yok. Sporun içinden geldiğim için bu konuları da çözmek bana düşüyor. İnşallah bu gençlere de sahip çıkacağız. Emeklilere TOKİ yeri hazır. Projesi hazır, bir tek ihale aşaması kaldı. Bunları da hallettik.

“KENT KONSEYİ KURACAĞIZ”

Kent konsey kuracağız. Her mahallenin muhtarlarını ve ileri gelenlerini çağıracağız. Mahallelerdeki eksikleri belirleyerek, çözeceğiz. Hep birlikte Gökçebey’i yürüteceğiz. Projeyi dahi onlarla üreteceğiz.   Çoğunluğun katılımı olan bir meclis oluşturacağız. Belediye meclis üyelerimiz gibi bu arkadaşlarımız da çalışacak. İlçenin belirli noktalarında ne yapılması gerekiyorsa, birlikte karar vereceğiz.

“İLK BEŞ AYDA GÖKÇEBEY’DE YOL SORUNU DİYE BİR ŞEY KALMAYACAK”

Kent konseyini ben Devrek ilçesinde kurmuştum. Çok etkili bir şekilde de çalışıyorlar. Burada da kurup, mahallelerimizin sorunlarını tek tek gidereceğiz. Yarım kalan yolları bitireceğiz. Zaten ben yolları projelerimin içine bile koymadım. İlk beş ayda zaten Gökçebey’de yol sorunu diye bir şey kalmayacak. Ben gittikten sonra İsmet başkanım da burada sıkıntılar çekti. Biz bu projeler hep kendisi ile beraber yaptık. Beraber çalıştık. Ona da buradan teşekkür ediyorum. Bana da çok büyük destekler var. Biz başarıyı sağlarken, sadece kendimiz sağlamadık arkadaşlar. Belediye personel ve belediye meclisi arkadaşlarımızın da katkıları çok fazla. İsmet başkan en fazla yanımda olan ve destek veren arkadaşlarımdan bir tanesi. İnşallah Gökçebey için daha büyük şeyler yapacağız.

“GERİ DÖNÜŞÜM FABRİKASI KURACAĞIZ”

Gökçebey’de en az 20 kişinin istihdam edileceği geri dönüşüm fabrikası kurmak istiyoruz. Poşet, plastik şişelerin yeniden ekonomiye kazandırılarak, temiz bir çevrenin oluşturulması için böyle bir tesis kurmak istiyoruz.

“GÖKÇEBEY BELEDİYESİN BÜTÇESİ VEDAT ÖZTÜRK’ÜN NAMUSUDUR”

Başka bir aday tarafından kendisi hakkındaki iddiaları da yanıtlayan Vedat Öztürk; “Bir başkan adayımız kendi proje tanıtımında diyor k; Vedat başkan belediyeye 19 milyon borçla bıraktı gitti. Ben geldiğimde 10 milyona yakın borç vardı. Bıraktığım gün 19 milyon borç vardı. O arkadaşımız önceki iki dönem meclis üyeliği yaptı, başkan yardımcılığı yaptı. O iki dönem içinde ne projesi yapmış, on milyon TL’yi nasıl harcamışlar onun hesabını versinler. Vedat Öztürk, 19 milyon borç bıraktı ama bunun 5 milyonu kanalizasyon, 4 milyonu da içme suyu yatırımı için harcandı. İşte 9 milyon fark oradan geliyor. Ben 9 milyon TL ile Gökçebey’i imar etmişim, 10,5 milyon TL ile siz ne yapmışsınız. Kayıtlar orada. Baksınlar incelesinler. Bizim alnımız ak. Gökçebey belediyesin bütçesi Vedat Öztürk’ün namusudur.

Biliyorum gözümün içine bakıyorsunuz. Bir ayı iple çekiyorsunuz. Ama o gün de gelecek. Ben bu duygu ve düşünceler içerisinde, hepiniz seviyorum, sayıyorum. Allah sizden razı olsun diyorum. 31 Mart’ta oyları vereceksiniz. 1 Nisan’da da bahar gelecek. Seçim kaybetmekten en ufak bir kaygım varsa namerdim. Sizlere güveniyorum. Her şey parayla alınır ama sizin sevginiz asla satın alınamaz. Ben hepinize tekrar teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri