sempati- anaokulları reklam
21 Mayıs 2019 Salı
Anasayfa > RÖPÖRTAJ > Siyasette yeni ve ‘İYİ’ Alternatif

Siyasette yeni ve ‘İYİ’ Alternatif

25.10.2018 10:32 12 14 16 18 yazdır
Yeni kurulmasına rağmen 2018 Genel seçimlerinde 43 milletvekilini meclise gönderme başarısı sağlayan İyi Parti İl İkinci Başkanı Serhat Yıldırım, Zonguldak ve ülke gündemini değerlendirerek siyasi amaçlarından bahsetti.
Siyasette yeni ve ‘İYİ’ Alternatif

·         İyi Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen tarafından yeni il yönetimi oluşturulurken, İl İkinci Başkanlığı görevine getirilen Serhat Yıldırım, Zonguldak siyasi gündeminde çalışmaları ve yenilikçi projeleri ile dikkat çekiyor.

·         Vatan ve milletin çıkarlarının aksine şahsi çıkarları peşinde koşanlara dur demek, ülkemize hizmet için çıtayı yükseltmek ve kirlenen siyasette halkın artık harekete geçmesi gerektiğini düşünerek siyasete girdiğini belirten İyi Parti İl İkinci Başkanı Şerhat Yıldırım öncelikli hedefinin parti teşkilatlarını yönetim kadrolarımızla birlikte dinamik ve her an göreve hazır şekilde tutmak için elimden geleni yapmak olduğunu söyledi.

Serhat YILDIRIM Kimdir?

Mart 1971 Zonguldak doğumluyum. Tepebaşı Mahallesinde İkamet etmekteyim. 16 yaşından bu yana elektrik sektörüyle uğraşıyorum ve halen ticaret yapıyorum. Yayla İlkokulu ve Fener Lisesinde eğitim hayatımı sürdürdüm. Evliyim ve 2 kız,1 erkek çocuğu babasıyım. Zonguldak’ta faaliyet gösteren Enerji Grup adında bir elektrik firmasının sahibiyim. Mahallemde bir giyim mağazam ve bir avize dükkanım var. Tepebaşı Spor Kulübü’nün Başkanıyım. Bunların dışında 9 aydır İYİ Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanı iken İl İkinci Başkanı görevine getirildim. Partim ve halk için iş hayatımı da ikinci plana bıraktım.

Kurumsallaşmayla İlgili Düşünceleri Nelerdir?

Bulunduğumuz mahalledeki, bulunduğumuz şehirdeki gençlerimize iş olanakları sağlamak, hemşerilerimize istihdam yaratmak bu sayede dışa göçü önlemek adına kurumsallaşmak önemlidir. Şehrimizde yetişmiş ve tecrübe kazanmak isteyen eğitimini almış bir sürü meslekte gençlerimiz var; fakat Zonguldak’ta iş olanağı yok. Gençlerimiz diğer şehirlere göç ediyorlar. Bunun yanı sıra beyin göçü de yaşlanıyor diyebilirim. Burada iş olanakları yaratılsa gençlerimiz dışa göç etmek zorunda kalmazlar. Amacımız küçük işletmelerle kendimizi geçindirecek kadar iş yapmak ya da kendimizi geçindirecek kadar para kazanmaktan öte şehrimizde ki yetişmiş gençlere iş sahaları açıp onları vatana millete Zonguldak’ımıza kazandırmak olmalıdır.

Siyaset nedir?

Siyaset bir arada yaşayan insanların ortak idealler ve projeler etrafında birleştirerek hizmet etmek işidir. Siyaset yaparak toplum daha iyi mertebelere çıkabileceğini düşünüyorum. Toplumu ilgilendiren her konu siyasetin bir parçasıdır. Siyasetin merkezinde millet vardır, memleket vardır, vatan vardır, bayrak vardır. Ben bu milletin bir üyesiyim, ben bu vatanın üzerinde yaşıyorum, bayrağımın altında nefes alıyorum. Ben bu toplumun bir parçasıyım. Siyaset yaparak bu değerlerimi korumanın ve daha üst mertebelere çıkarmanın bir parçası olmak bana büyük bir haz verir.

Siyasete İyi Parti ile neden girdiniz?

Vatan, millet ve çocuklarımın geleceği adına ne yapabilirim düşüncesiyle yaşayan bir insanım, Genel Başkanımız Meral Akşener; geçmişten gelen siyasi tecrübesi ile fark yaratan gerçekçi ve yerinde tutumuyla tanıdığım bir siyasetçiydi. İYİ Parti merkez parti olma amacıyla kurulmuş ve sağ görüş-sol görüş ve kararsız kitle olmak üzere herkesi kucaklama politikasına sahip bir partidir.  İYİ Parti bir halk hareketi olarak kurulmuştur. Ben de bu halk hareketine halktan biri olarak dâhil oldum. Zonguldak teşkilatının kurucularından biri oldum için gurur duyuyorum. Bu düşüncelerden ötürü İYİ Parti!

Zonguldak’ın ekonomisine bakış açınız nedir?

Zonguldak’ın ekonomisi can çekişiyor diyebilirim ve bir an önce müdahale edilmezse ölebilir. Coğrafi yapısı, yeraltı kaynakları, denize kıyısı olan bir şehir olması yönünden istihdam yaratmak bu kadar uygunken Zonguldak’ta işsizlik gitgide artıyor, dışa göç veriliyor, esnaflar kepenk kapatıyor, firmalar batıyor. Tek çözüm üretmek ve istihdam yaratmak. İstihdam sorunu çözülmezse Zonguldak’ın ekonomisi tamamen çöker. Zonguldak sadece emekliler şehri olmamalı. Karaelmasımız kömürümüz var. Zonguldak bir madenci şehriydi. Madene gereken önem yeniden verilmeli, teknolojik yatırımlar yapılmalı, sanayi kolları kurulmalı, tarıma gereken önem verilmeli, hayvancılık geliştirilmeli, kooperatifler kurulmalı, Karadeniz iklimine sahibiz, ormanlarımız geniş alan kaplıyor, bunlar iyi değerlendirilmeli. Bu şehirde istihdam yaratmak için olanak çok ama bunu değerlendiren siyasetçiler yok.

Projeler ve Yatırımlarla İlgili Düşünceleri Nelerdir?

Projeler önemlidir. İnsanlarımızın hayatlarını kolaylaştırır. Ama doğru yerlere planlı yapılan projeler daha önemlidir. Büyük şehirlere büyük projeler yapılıyor. Bu projeler için büyük yatırımlar harcanıyor. Bu yatırımları Zonguldak gibi şehirlere yaparak ülkemizi daha üst mertebelere çıkarabileceğimizi düşünüyorum. Küçük şehirlerde istihdam yaratıp yaşam standartları artırılırsa zaten insanlar büyük şehirlere göç etmeyecektir. Zonguldak sürekli göç vermesine rağmen halen yaklaşık 600 bin nüfusa sahip. Bu oran birçok şehrimize oranla yüksek bir nüfus seviyesidir. Ortaya konulacak, uygulanabilir ve gerçekçi projelerle göç geriye çevrilebilir ve istihdam sağlanabilir. Ülkemizin her yeri çok güzel ve değerlidir. Ülkemizde büyük şehir, küçük şehir ayrımı olmamalıdır. Her şehrimizde standardımız aynı olmalıdır. Çarpık kentleşme önlenecektir. Bunun için de siyasi çıkar gözetmeksizin Zonguldak adına beş milletvekilimiz bir araya gelerek, akılcı çözüm üretmek zorundadırlar.

Önümüzde yerel seçimler var. Yerel seçim çalışmalarınızdan ve hedeflerinizden bahseder misiniz?

Yerel seçimlere parti olarak ülke genelinde olduğu gibi, Zonguldak’ta da sıkı bir şekilde hazırlanıyoruz. Amacımız birkaç belediye alıp İyi Parti’nin dinamizmi ile projelerimizi, halkımıza hizmet için yerel yönetimlerde uygulamak istiyoruz.

Şuan parti içi revizyon çalışmaları hızla sürmekte. Yenilenmenin ardından daha sağlam adımlarla yerel seçimlere hazırlıklarımıza devam edeceğiz. Vatandaşlarımızdan aldığımız olumlu tepkiler bize, doğru yolda ilerlediğimizin göstergesi olarak daha da şevk veriyor.

Günümüzdeki belediyecilik anlayışından farklı olarak, uygulamaya koyacağımız yenilikçi projelerimizle halkımıza hizmette yeni bir anlayışı da gözler önüne sereceğiz.

Daha önce de bazı projelerimizi bildiğiniz gibi yerel basında da paylaştık. Bununla birlikte daha bir çok uygulanabilecek projemiz hazırda bekliyor. Çoğu yerlerde pratik ve basit çözümlerle halkımızın yaşam standartlarını yükselteceğiz.

Adaylarımızı seçerken, belli bir kesimin değil de halkın kimi istediğine dikkat ederek, hizmeti ön planda tutacak kişileri tercih edeceğiz. Belediye başkanlarımızı görevleri süresince yalnız bırakmayarak bire bir tüm teşkilatlarımızla yanlarında olacağız. Şundan emin olunmalıdır ki, az önce bahsettiğim belli kesimin değil, halkın başkanı olacaklardır. İyi Parti temelinde de rant kavgasına karşı kurulmuş bir halk hareketidir.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri