sempati- anaokulları reklam
18 Haziran 2019 Salı
Anasayfa > RÖPÖRTAJ > “YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR”

“YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR”

26.03.2019 16:03 12 14 16 18 yazdır
• AK Parti Kozlu Belediye Başkan Adayı Ali Bektaş seçim çalışmalarına ara vermeksizin devam ederken, hazırladıkları projeleri halka anlatarak kendisine destek istedi. • Önceki dönem yaptıkları hizmetlerin yanında yarım kalan projelerinin ve yapmayı isted
“YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR”

Ak Parti Kozlu Belediye Başkan Adayı Ali Bektaş :’’Şehirlerin gelecekleri, oradaki yöneticilerin ufuklarıyla doğru orantılıdır. Burada asıl olan insanımızı huzur ve mutluluk içinde yaşatabilmektir. Belediye başkanı demek sadece bir yönetici değil yeri geldiğinde ana baba, yer geldiğinde abi kardeş, yer geldiğinde sırdaş ve yeri geldiğinde dert dinleyip çare olan insan demektir. Bunun için insanların ihtiyaçlarını öngörebilmek, derdini olduğu gönüllere derman olabilmek bizim en büyük amacımızdır. Gelecek nesillere emanet edebileceğimiz insan merkezli bir vizyonla ilçemiz yönetirken insanlarımıza ait değerleri her zaman koruyacağız. Biz bu hizmet ve gönül odaklı yolda çatışma değil uzlaşı, kutuplaşma değil bütünleşme, karalama değil iyi özellikleri öne çıkarma, ayrılık değil kavuşma, kayıp değil kazanım ve bilhassa projelerimizi ortaya koyarak hizmeti ön plana çıkararak gönüller ve kalpler kazanmaya geliyoruz. Bu kutlu amacı gerçekleştirmek için, ‘’İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN’’ prensibi ile yola çıkarken tecrübe ve liyakat sahibi, hizmet aşkı ile dolu ekibimizle Kozlu ’muzu yönetmeye talibiz.” YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR” diyerek projelerimizi size sunuyoruz. Bu yolda ALLAH yar ve yardımcımız olsun. Tüm Kozlu halkına en derin saygı ve sevgilerim sunuyorum.” dedi.

KOZLU DERESİ ISLAH PROJESİ

Hedefimiz içerisinde sandalla gezinti yapabilen, iki yakasında dinlenme alanlarının, ağaçlandırılmış yürüyüş ve bisiklet yollarının bulunduğu, halkımızın huzur içinde dinlenebileceği yeşillikler arasında tertemiz ve masmavi akan bir Kozlu deresidir. Bu projenin finansmanı DSİ tarafından karşılanacaktır.

HAYVAN BARINAĞI PROJESİ

Sokak hayvanlarımız sağlıksız bir ortamda yaşamakta ve zaman zaman halkımızın sağlığını ve güvenliğini tehdit etmektedirler. Yapılacak olan bu tesisle sokak hayvanlarımız hem rahat sağlıklı bir ortamda hayatlarını sürdürecek cadde ve sokaklarımızda zaman zaman oluşan olumsuz durumlar yaşanmayacaktır.

SIFIR ATIK PRPJESİ

Sıfır atık, sürdürülebilir bir hayat tarzıdır. Tüm atık kategorilerinde sınıflandırmanın yapılası ile geri dönüşüme maksimum katkı sağlanacaktır. Bu dönüşüm sayesinde doğal kaynakların korunması ve atıkların çevresel etkisinin en aza indirilmesi sağlanacaktır.

ARITMA TESİSİ PROJESİ

Değirmenağzı Mevkiinde bulunan doğal su kaynaklarımız da yağacağımız su arıtma tesisi ile Kozlu’muzun tamamına Değirmenağzı suyu verilecektir. Bu proje sayesinde halkımız daha temiz ve daha ucuz içme suyuna kavuşturulacaktır. Proje finansmanı çevre ve şehircilik bakanlığınca karşılanacaktır

KÜLTÜR MERKEZİ PROJESİ

Nüfusu 50.000’e yaklaşan Kozlu’muzun kültür ve sanat faaliyetlerine olan ihtiyacı gün geçtikçe artmaktadır. Öncelikli hedeflerimizden biri olan kültür merkezi projemiz ile tüm Kozlu’nun ve komşu ilçelerimizin sosyal, kültürel ve sanatsal ihtiyaçlarını karşılayacağı, kolay erişilebilir konumda ve tam donanımlı bir tesis olarak hizmete girecektir. Bu projenin finansmanı Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından karşılanacaktır.

KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

Okullarımızda yapacağımız kültür ve sanat faaliyetleri ile çocuklarımızın ve gençlerimizin yeteneklerini sergileyeceği, özgüvenlerinin gelişeceği, geleceğe umutla bakacağı bir ortam sağlanacaktır. Ayrıca geçmiş dönemlerimizde olduğu gibi yurt içinden ve yurt dışından çeşitli belediyeler ile bu kapsamda faaliyetler yürütülerek Kozlu’muzun tanıtımına katkı sağlanacaktır. Önceki dönemlerimizde olduğu gibi çocuklarımıza tarihimizi öğretmek, tabiat güzelliklerimizi, örf ve adetlerimizi tanıtmak amacıyla eğitici ve öğretici gezilerimiz devam edecektir

SAHİL DÜZENLENMESİ 3. KISIM PROJESİ

Bu proje ile Zonguldak’ın yaşam merkezi haline getirdiğimiz ve iki etabını bitirdiğimiz Kozlu Sahil Projemizin 3. Kısmının da yapılarak Öküşne Koyu’na kadar tamamlanması hedefimizdir.

KOZLU SAHİLİ HALK PLAJI PROJESİ

Polis evinin altında balıkçı barınağına kadar uzanan bölgemizin en uzun sahil şeridi; duşları, WC’leri, kabin, şezlong ve şemsiyeleri ile tam donanımlı bir şekilde hizmet verecek olan halk plajımız hizmete açılacaktır.

DEĞİRMENAĞZI VE ILIKSU PLAJLARI PROJESİ

Değirmenağzı ve Ilıksu Plajlarının modern bir şekilde düzenlenerek halkımıza daha kaliteli hizmet sunulması hedeflenmektedir. Bu proje kapsamında güzel Kozlu’muzun tüm plajlarına mavi bayrak alınması için her türlü çalışma hayata geçirilecektir.

ÖKÜŞNE KOYU PROJESİ

Kozlu’muzun en güzel fakat bugüne kadar değerlendirilmemiş doğal güzelliklerinden Öküşne Sahilimiz çeşitli sosyal ve sportif tesisleri ile halkımızın hizmetine en kısa zamanda sunulacaktır.

YENİ PAZAR ALANI PROJESİ

Mevcut pazarımız, sizlerin de ortak görüşü ile belirlenecek uygun bir alana günümüz şartlarına ve ilçemize yakışır, modern, ulaşılabilir otoparklı, sosyal alanları ile birlikte tamamlanarak en kısa süre içerisinde hizmete sunulacaktır.

HOBİ BAHÇELERİ PROJESİ

İnsanımızın günlük çalışma stresini atacağı, hobilerini gerçekleştirebileceği, ciğerlerine oksijen depolayacağı, toprakla tanışıp huzur bulacağı hobi bahçeleri bu projemiz ile hayata geçirilecektir.

YAŞLILAR EV, PROJESİ

Yaşlı vatandaşlarımızın hak ettikleri kaliteli hizmetleri alabilecekleri ve haftanın her günü bir araya gelerek sosyal ihtiyaçlarını giderebilecekleri ve huzur bulacakları yaşlı evleri oluşturulacaktır.

EL İŞİ MERKEZİ PROJESİ

Kozlu’lu ev hanımlarımızın aktif bir şekilde kullanmasına ve kaynaşmasına yönelik bir merkez oluşturulacaktır.

ENGELSİZ KENT PROJESİ

Engelli vatandaşlarımızın engelsiz bir Kozlu’da yaşamaları için gerekli olan kaldırım ve kavşak düzenlemeleri yapılacak, ücretsiz tekerlekli sandalye, akülü araç temini sağlanacak, kumsal alanların erişilebilir hale getirilmesi amacıyla gerekli tüm çalışmalar engelli vatandaşlarımızın görüşleri alınarak hayata getirilecektir.

TOPBAŞI MERKEZ CAMİ ASANSÖR PROJESİ

Kozlu’muzun en kalabalık mahallesi olan merkez mahallesine hizmet veren fakat yaşlı ve engelli vatandaşlarımız için ulaşımı çok zor olan Topbaşı Merkez Camimize bir asansör yapılarak yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın bu mağduriyeti giderilecektir. Ayrıca önceki dönemlerimizde olduğu gibi tüm camilerimizin bakım, onarım çalışmaları ve temizlik hizmetleri belediyemiz tarafından yapılacaktır.

MEZARLIK PROJESİ

Kozlu’muzun öncelikli ihtiyaçlarından biri haline gelmiş olan düzenli ve modern yeni mezarlık alanı Kozlu’muza kazandırılacaktır. Ayrıca önceki dönemlerimizde olduğu gibi mezarlık kazısı, tahta, kefen, nakil hizmetleri ve dini hizmetlerin tamamı hiçbir ücret talep edilmeksizin belediyemiz tarafından karşılanacaktır.

KOZLU KAPALI SPOR SALONU PROJESİ

Kozlu’muzun ihtiyacı haline gelen çeşitli salon sporu etkinliklerinde kullanılmak üzere tam kapsamlı kapalı spor salonu Kozlu’muza kazandırılacaktır. Bu projenin finansmanı Gençlik ve Spor Bakanlığınca karşılanacaktır.

TOPBAŞI SPOR SAHASI VE TESİS PROJESİ

Amatör spor kulüplerimizden Topbaşı sporun faaliyetlerini rahatlıkla yapabileceği tribünlü nizami futbol sahası hizmete sokulacaktır. Ayrıca mahalle sakinlerimize ve Kozlu’muza hizmet verecek spor tesisleri, çocuk parkı, piknik ve dinlenme alanları hizmete sunulacaktır.

İHSANİYE SPOR SAHASI PROJESİ

Amatör spor kulüplerimizden İhsaniye sporun faaliyetlerini rahatlıkla yapabileceği tribünlü nizami futbol sahası hizmete sokulacaktır.

İHSANİYE KAĞPALI SPOR SAHASI PROJESİ

Cengiz Topel İlköğretim Okulu önünde bulunan alana yapılacak olan kapalı spor salonu bu bölgenin büyük bir ihtiyacını giderecektir.

TAŞBACA SPOR SAHASI PROJESİ

Amatör spor kulüplerimizden Taşbaca sporun faaliyetlerini rahatlıkla yapabileceği tribünlü nizami futbol sahası hizmete sokulacaktır. Ayrıca önceki dönemlerimizde olduğu gibi amatör spor kulüplerimizin her türlü ekipmanı belediyemiz tarafından karşılanacaktır.

MÜLKİYET SORUNU ÇÖZÜM PROJESİ

İmar barışından faydalanacak vatandaşlarımızın çalışmaları en kısa zamanda tamamlanacaktır. Yeni çıkarılan kanun ile hazine arazileri üzerinde vatandaşlarımızın uzun yıllardır gerek bahçe gerek konut olarak kullandıkları ata topraklarının tapusunu almaları amaçlanmaktadır. Ancak emlak bedellerinin yüksekliği, bu vatandaşlarımızın söz konusu mülkleri resmi olarak sahiplenmesini olanaksız kılmaktadır. Oysa bu kanun ile Zonguldak bölgesinin kanayan yarası haline gelen mülkiyet sorununun çözülmesi hedeflenirken, emlak vergisi bedellerinin yüksekliği yüzünden içinden çıkılmaz hale gelmiştir. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri