sempati- anaokulları reklam
17 Haziran 2019 Pazartesi
Anasayfa > RÖPÖRTAJ > “YÖNETİLEN DEĞİL, YÖNETEN BAŞKAN SEÇİN”

“YÖNETİLEN DEĞİL, YÖNETEN BAŞKAN SEÇİN”

26.03.2019 13:02 12 14 16 18 yazdır
• CHP Kilimli Aday ve Belediye Meclis üyesi tanıtım programı yapıldı. Gönlü Ferah Düğün Salonunda gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısına CHP İl Başkanı Hakkı Güney, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Muslu Belediye Başkanı Sebahattin Adıyaman,
“YÖNETİLEN DEĞİL, YÖNETEN BAŞKAN SEÇİN”

·         Misafir Başkan ve CHP Belediye Başkan adayları ile İl Başkanı Hakkı Güney yaptıkları konuşmada CHP Kilimli Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ali Aslankılıç’a destek verdiklerini açıklayarak 31 Mart akşamı Kilimli’ye bahar gelmesi için Kilimli halkından Aslankılıç’a oy vermelerini istediler.

·         Kilimli Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ali Aslankılıç yaptığı konuşmasında kendi döneminde yaptıkları ve yapamadıklarından bahsederken, “Yol yapamadık ama onlar gibi yolsuzlukta yapmadık” diyerek kendisini eleştirenlere cevap verdi.

·         Kilimli halkının Belediyeyi yeniden kendisine emanet etmeleri halinde yapmayı hedeflediği projelerinin olduğunu belirten Kilimli Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan adayı Ali Aslankılıç, en önemli projesinin 1996-2009 yılları arasında olduğu gibi şantiye kurarak belediyeyi üreten bir belediye haline getirerek 100 kişilik istihdam yaratmak olduğunun altını çizdi.

·         Kilimli’ye 30 yataklı hastane, kültür ve sosyal tesisler yapılacağını belirten Kilimli Belediye Başkanı Ali Aslankılıç Kilimli sahil yolunun açılması için ellerinden geleni yapacaklarını, Kilimli sahilinde olduğu gibi İnağzı ve Hisar arkası sahillerini de yeşillendirerek halkın hizmetine sunacaklarını söyledi.

 

“YOL YAPAMADIK AMA YOLSUZLUKTA YAPMADIK”

Bir önceki belediye yönetimini hatırlıyorsunuz. Her gün müfettiş baskını, polis baskını, yolsuzluklar, arsızlıklar. Belediye peşkeş çekildi. Belediyede kimin başkan olup olmadığı belli olmadı. Ama 2014-2019 arasına bakalım. Çalışmadık, yol yapamadık ama yolsuzlukta yapmadık. Çalmadık, çırpmadık. Sonuçta milletin malını koruduk. Benim yoksulluklar içinde yaptıklarım, onların satarak yaptıklarından kat kat daha fazla. Ama bu benim görevim. Benim bunun reklamını yapmaya ihtiyacım yok ki. Belediye başkanı araba da alacak, makine de alacak, yol da yapacak. Bu bizim görevimiz. Başka yaptıklarımız da var. Biz 24 saat vatandaşın emrindeyiz. Benim telefonlarımın kapalı olduğunu kimse söyleyemez. Kapatmam çünkü benim vatandaşımın bana ihtiyacı olur. Çöp alınacaksa, yol yapılacaksa, su gelecekse onu belediyenin memurları, müdürleri yapar. Benim görevim vatandaşımın hastasında, cenazesinde, zorluğunda benim vatandaşımın yanında olmam lazım. Onun için ben kimseye sen bana oy verdin veya vermedin, sen şundansın, bundansın demedim. Diyemem Allah beni mahveder. Ben Allah’ın yarattığı insanları birbirinden nasıl ayırırım.

“1 LİRA İLE 10 LİRALIK İŞ YAPTIK”

Yaptıklarımıza değinirsek, şu şehir merkezinin su şebekesini değiştirdik. Asfaltını yaptık. Çamlık’ta 230 galeri sürdük. Bunlar öyle kolay şeyler değil, küçük işlerde değil. Belediyeye 6/7 tane makine, araç aldık. Kilimli’de binalar 24 metreye çıkmış, bizim itfaiye aracımız 18 metreye kadar uzanıyordu. Orda yangın çıkarsa oraya kim çıkacak, o vatandaşı kim kurtaracak. Biz bu nedenle 26 metreye uzanan itfaiye aldık. 750 bin TL para verdik. Bunların hepsini biz kendi kaynaklarımızla yaptık. Ne arsa sattık ne ev sattık ne de kredi aldık. Biz 1 lira ile 10 liralık iş yaptık.

“2014 YILINDA BELEDİYEYİ BİZE EMANET ETMESEYDİNİZ BELEDİYE İFLAS EDERDİ”

Yapacaklarımızın tamamını yapamadık ama çalıp çırpmadık. Doğalgazı Kilimli’ye kim götürdü. Sorsanız doğalgazı onlar götürdüler. Onlar öyle utanmaz ki burada havuz yapılmış biz yaptık diyorlar. Havuzun imzasını ben attım. 2014 yılında ben göreve yeniden geldiğim zaman havuzu seçimi kaybettikleri için Kozlu’ya kaydıracaklardı. Pazar yeri yaptık diyorlar, belediye sarayını yaptık diyorlar. Ben belediye başkanıyım Pazar yerine girmeye utanıyorum. Oraya aylık en az 7-8 bin TL elektrik parası ödüyoruz. Lambalar yanmasa tezgahlarda neyin ne olduğu belli değil. Yukarıdan da şelale gibi akıyor. Geliyor ilçe başkanı biz Pazar yeri yaptık diyor, alın sizin olsun ya. Yaptıkları belediye sarayını takriben 5 milyonun üzerinde bedele yapmışlar. Çaycuma Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı’ya; “Başkanım belediye sarayının projesini alıp bir bak neye mal oluyor” dedim. Başkanım “1,5 milyona içini de donatırım” dedi. Onlar ahbap çavuş ilişkisi ile hep malı götürmüşler. Biz onlar gibi yapmadık. 2014 yılında Kilimlililer bize belediyeyi emanet etmeselerdi Kilimli Belediyesi konkordato ilan ederdi. 2014 yılında yeniden göreve geldiğimde esnaftan 1 kilo çivi alamıyorduk. Belediyenin herkese borcu vardı. Kanalizasyonu getirdik ama çokta içime sinmiyor. Kanalizasyonu yapmışlar. 5-6 yere fosseptik koymuşlar, vidanjörle onları taşıyacağız. Elin gavuru yataydelgi diye bir şey yapmış. Bari bunu yapıyorsan arıtmanı da yap, arıtmana bağla. Yapılan 7,5 milyonluk iş, Kilimli’ye yüzde 30 faydası yok.

“100 KİŞİ İŞE ALIP, ŞANTİYEMİZİ KURACAĞIZ. ESKİSİ GİBİ ÜRETEN BELEDİYE OLACAĞIZ”

Biz yaptığımız işleri anlatmaya gelmedik. Biz tıpkı 1996-2009 gibi üretmek, üreten belediye olmak için geldik. O zaman Kilimli Belediyesi’nde 493 kişi çalışıyor, 160’ı sadece şantiyede çalışıyor, her gün o zamanın parasıyla 20 milyarlık (20 bin TTL) mal üretiyorduk. Yukarıdaki şantiye binamızı kredi yurtlar Kurumuna verdik, Kredi Yurtlar Kurumu yurt yapıyor. Bizde Karadon’da pavyonların orada 68 metre kare bir alan aldık, eski günlerimizdeki gibi üreten, günlük 20/30 bin lira para kazanan belediye olacağız. Bunun için ilk etapta seçime kadar 30/40 kişi işe alacağız, makineler kurulduktan sonra da bu sayıyı 100’e tamamlayacağız. Yani şantiyemiz çalışacak. Her ay ben dışarıdan 60-70 bin TL’lik parke alıyorum. Ama eskiden ben ayda 100/150 bin TL’lik parke satıyordum. Bu yüzden o konuma yeniden geleceğiz.

“TIPKI KİLİMLİ SAHİLİ GİBİ HİSAR ARKASI VE İNAĞZI SAHİLİ DE YEŞİLLENECEK”

Bizim yaptığımız sahil yolu ne halde. Bizim yaptığımızın üzerine 300 milyon para harcadılar 100 metre denizin içine girdiler, deniz aldı götürdü. Bizim yaptığımız Hisar arkasındaki sahil duruyor, İnağzı sahili duruyor, Bağlık duruyor. Bunlar geldiler denizin 100 metre içine girdiler her tarafı mahvettiler. Ondan sonra deniz geldi hepsini aldı gitti. Biz sahil yolunun açılması için elimizden geleni yapacağız. Şu anda zaten Vali Bey’in talimatı ile yol açılmış. Bunlara kalsa seçimden sonra yolu da kapatırlar. Onun için ben onların attıkları palavralara çok fazla cevap vermek istemiyorum.  Tıpkı Kilimli sahili gibi Hisar arkası ve İnağzı sahili de yeşillenecek. Oralarda cafeler yapılacak, ufak bir minyatür cami yapılacak. İnağzı tarafında spor kompleksleri yapılacak. Oralar yeşillendirilerek vatandaşımızın hizmetine sunulacak.

“KÜLTÜR MERKEZLERİ VE SOSYAL TESİSLER OLACAK”

Karadon Üçyol ağzındaki trafoyu kaldırdık, kavşak ve okula üst geçit yapılacak. Cumhuriyet Meydanında, 2002’lerde ki binamızda ve Karadon’da ki eski ekomananın olduğu yerde içinde kadınlarımızın Cuma kuranlarını yapacağı, günlerini yapabilecekleri, küçük söz ve nişanların kınaların yapılabileceği, kreşlerin olacağı, sosyal hayatlarında bir araya gelebilecekleri kültür merkezleri olacak. Her üçünün projesi de hazır. Bir kısmını yap işlet devret modeliyle de yapacağız. Bir sürü projelerimiz var. Burada tek tek anlatmayacağım. Yaptırdığımız broşürleri tek tek sizlere dağıtarak fotoğraflı şekilde broşürlerimizde göstereceğiz.

“BEN ÇİFTLİĞİ BELEDİYENİN PARASIYLA ALSAYDIM BU DEVLET BENİM KAFAMI 50 SEFER KOPARIRDI”

Benim hakkımda Ali Çiftlik aldı diyorlar. Aldım, Çaycuma’dan yer aldım. Kredi ile aldım. Öyle onların dediği gibi belediyenin bütçesiyle almadım.  Bu konuyla alakalı 2 sefer hakkımda soruşturma açtılar. Ben CHP’li belediye başkanıyım. Ben böyle bir şey yapsam, bu devlet bu valilik benim kafamı kopartmaz mı? 50 sefer koparırlardı. Geçen dönem de “Kilimli’de yeni yapılan her apartmanın dubleks katları Ali’nin” diyorlardı. Milleti böyle kandırdılar. Ama ondan sonra geldiler, o daireleri sattılar. Tepedeki arkadaş sabahtan akşama kadar yalan söylüyor. Ama bazı vatandaşlarımızda onların yalanına inanıyor. Ben oraya araba gönderdiysem her gönderdiğim aracın parasını yatırmışım, fişini kesmişim onları da valiliğe göndermişim. Ben buradan oraya araba gönderdiysem oradan da araba çakıl almış gelmiş. Belediyenin katkısı var onun için yapmışız bunu.

“BEN ONLARI MUHATAP ALMAYACAĞIM”

Benim için kim ne derse desin ben onlara çok fazla bir şey demeyeceğim. Ben onları muhatap almayacağım. Benim için kamyonete biniyor diyorlar. Kamyonete binmezse, Mercedes’e, Uçağa binerse adam adam mı oluyor? Uçağa binmeyle adam olacak adam sadece göstermelik adam olur. Adam insanların yüreğine girer, insanları sever. Ben Türkiye’nin 81 vilayetinde Ali Başkan olmuşum. Onun için öyle bir sıkıntım yok. Ben insanları seviyorum. Ben insanlar için varım, onlar için yaratıldım. Onlar için çalışmaya ömrüm yettiğince devam edeceğim.

“1996-2009 YILLARI ARASINDA 2 BİN 500 KİŞİYE EKMEK VERDİM”

Ali Aslankılıç eskiden çok iyi çalışıyordu, sonradan çalışmadı diyorlar. Doğru diyorlar yalan demiyorlar ki. Ama Ali Aslankılıç 1996-2009’da aldığı belediyeyi Türkiye’nin en iyi 3 bin 250 belediyesinin ilk onuna koymuştu. O zaman sadece 360 kilometre Kilimli’de yol yapmışım. Kilimli’de 2500 kişiye de ama bakanlıklarda ama belediyede iş vermişim. Allah Ömer Barutçu’dan razı olsun. Onun sayesinde biz bunları yaptık.

“30 YATAKLI HASTANE VE HER SENE FESTİVAL YAPILACAK”

Kilimli’de bundan sonra festivali yapacağım. Çok büyük sanatçı falan olmayacak belki ama festival olacak. Mevcut Kilimli Semt Polikliniğinin yanına hastane yapılacak. Biz bunun bakanlıklarla çalışmasını yaptık. Fırının olduğu tarafa ilave yapılarak 30 yataklı bir hastane yapılacak. Bunlar “Biz iktidarız yaparız” diyorlar. 2009-2014 yılında iktidar değil miydiler? İktidardılar. 5 sene sonra geldim, ruhsatını ben verdim. Onlar hastaneye ruhsat bile kesemediler. Çünkü onlar akçeli işleri beceriyorlar. Hastaneden avanta alamayacağı için ruhsat kesmedi. O riskin altına kendilerini atmadılar.

“GÖREVE GELSELER YİNE Mİ İŞYERİ AÇMAK İSTEYENLERİ TEHDİT EDECEKLER”

Bir zamanlar bir arkadaşımız Kilimli’de kuyumcu açmak istiyor. Şimdiki İyi Parti’nin adayı arkadaşı tehdit ediyor, kuyumcu açtırmıyor. Yarın başkan olursa birisi kuyumcu açmak isteyecek veya başka bir şey açtırmayacak mısın? O arkadaşın adı Hayati Altun idi. Şimdiki Ak Parti adayının babasıydı o tehdit edilen. Ben o arkadaşımıza haber gönderdim hazırla kurdelesini ben keseceğim diye. Ama ona da yüreği yetmedi. Belediye Başkanlığı yürekli ve cesur insanların işidir. Burası Kilimli. 2009-2014 yılında Kilimli Belediye Başkanlığına bir arkadaşımızı oturttunuz. Ne oldu? Gelen tokatladı, giden tokatladı. Orada oturan belediye başkanı kimseye boyun eğmeyecek, orayı kendisi yönetecek. Onun için diyorum ki yönetilen değil, yöneten başkan seçin.

“SEÇİM HAYIRLAR GETİRSİN. DİĞER ADAYLARA BAŞARILAR DİLİYORUM”

AK Parti “terk edilen değil, tercih edilen kilimli için” diyor. Benim 1996’da aldığım Kilimli ile 2009’da bıraktığım Kilimlide Kilimli’yi kimse terk etmedi ki. Kilimli’de her şey değer kazandı. Kilimli’de evler yapılmaya başlandı, milletin arsası kat karşılığı verilmeye başlandı. Biz kimseye demedik bize şu kadar vereceksin diye. Ama 2009’dan sonra ev mağdurları ortaya çıktı. Onlardan avantayı aldılar. Tuttu adam dedi ki ben Kilimli’de 50-60 bin TL’ye ev sattırmam. Ben 683 daire yapacağım Kilimli’de onun için Kilimli’de daire fiyatı 300/400 bin TL olacak dedi. Ben Kilimli’yi terk edilen Kilimli yapmadım, yapanlar onlar. Üstüne 4 buçuk sene kesinleşmiş hapis cezası olan adama yaptıkları için teşekkür ediyorlar. Çünkü ondan medet bekliyorlar. Onun için bizim onlara ayıracak vaktimiz de yok. Ben seçimlerimizin Kilimli’ye hayırlı   olmasını diliyorum. Diğer aday arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri